Czy wiesz co robić jeśli pies linieje?

"Obedience" znaczy po prostu „posłuszeństwo”. To sport "wystawowy" wymyślony by zaprezentować nie tylko urodę psa, ale i jego wszechstronne umiejętności na ringu i dobry charakter.
Linienie u psa może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli ktoś z domowników jest alergikiem. Sierść zostaje na meblach, ubraniach, wykładzinie, wszystko jest oblepione psimi kłakami - jeśli masz tego dość, spróbuj tych sposobów usuwania sierści oraz zadbaj odpowiednio o sierść psa.
/ 26.06.2011 01:33
"Obedience" znaczy po prostu „posłuszeństwo”. To sport "wystawowy" wymyślony by zaprezentować nie tylko urodę psa, ale i jego wszechstronne umiejętności na ringu i dobry charakter.

W usuwaniu psiej sierści z mebli i ubrań pomoże nam gładzenie ich ręką w gumowej, wilgotnej rękawicy. Możemy owinąć palce taśmą klejącą lepką stroną na zewnątrz i dotykać nią powierzchni tkaniny. W handlu dostępne są specjalne klejące się wałki, do których przylepia się sierść. Szczotkujmy tkaniny zwilżoną szczoteczką do rąk lub przecierajmy tkaninę wilgotną ściereczką. Wszystkie te metody powodują zwinięcie włosów ze sobą, co ułatwia ich usunięcie.

Sierść zwierząt domowych zawiera alergeny. Jeśli więc któryś z członków rodziny cierpi na alergię lub astmę, musisz trzymać zwierzę z daleka od mebli i dywanów. Kiedy tylko nowe zwierzę przybędzie do domu, powinieneś z góry ustalić odpowiednie reguły. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne nasadki do odkurzacza, które skuteczniej usuwają psią sierść. Jeśli problem jest naprawdę poważny, warto kupić odkurzacz wyposażony w turboszczotkę, co pozwoli uniknąć stert włosia gromadzących się na meblach i dywanach. Zastanów się też nad wyborem odkurzacza z filtrem HEPA, który zatrzymuje drobne cząstki, między innymi roztocza i bakterie, niemożliwe do usunięcia zwykłym odkurzaczem.

Czesz psa codziennie, zwłaszcza w te pory roku, kiedy zrzuca sierść w dużych ilościach. Jeśli pies traci sierść niezwykle intensywnie lub w ciągu całego roku, należy go zbadać pod kątem chorób skóry lub niedomagań hormonalnych.

Omów dietę swojego psa z lekarzem weterynarii, aby zapewnić mu odpowiednią dawkę witamin z grupy B i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Redakcja poleca

REKLAMA