17 lutego - Międzynarodowy Dzień Kota

Dla ich oczu, bo są niepojęte, czujne i dzikie, wytrwale patrzące, małe i ogromne zarazem, podobne do obiektywu aparatu fotograficznego, cudownie kolorowe, niczym ułożony ze szkiełek w głębinach papierowej tulejki obraz -mozaika.
/ 16.02.2008 23:55

Dla ich oczu, bo są niepojęte, czujne i dzikie, wytrwale patrzące, małe i ogromne zarazem, podobne do obiektywu aparatu fotograficznego, cudownie kolorowe, niczym ułożony ze szkiełek w głębinach papierowej tulejki obraz - mozaika.

W latach mojej młodości dzieci bawiły się czymś takim, poruszały tubką i spoglądały do środka. Widok za każdym razem był inny, decydowało o tym nie tylko przypadkowe ułożenie barwnych okruchów, ale również słońce, czy było go pod dostatkiem.

Dla ich nadzwyczajnej giętkości, szybkości, z jaką potrafią się poruszać w ciszy, być tu, a zaraz potem gdzie indziej, w oka mgnieniu.

17 lutego - Międzynarodowy Dzień Kota

Dla ocierania się o nasze nogi, błądzenia między nimi, kreślenia ciałem znaku nieskończoności.
Dla przywileju głaskania ich po grzbiecie, gdy pręży się jak łuk, po futerku tak miłym w dotyku, że nie sposób wymienić wielu takich przestrzeni, może mech, może aksamit, psie uszy.
Dla ich pomrukiwania kołyszącego myśli do snu, wygładzającego zmarszczki na czole, pieszczotliwego, będącego głosem całego ciała. W ten sam sposób mruczą do siebie zakochani w kinie, nie potrzeba wcale słów, aby objawiać sobie miłość.

Dla ich wierności, przywiązania, lojalności, dla szalonych pomysłów i z tysiąca jeszcze innych powodów warto posiadać kota. Jest ich coraz mniej na naszych podwórzach, coraz mniej ludzi ma ochotę je dokarmiać. Kto zastąpi tych, którzy robią to dzisiaj, kto przygarnie koty czekające na adopcje w naszych schroniskach? Pobyt w nich znoszą, wszędobylskie, gorzej niż psiaki, tęsknią do własnej przestrzeni, swoich czterech kątów, miejsca bezpiecznego, gdzie mogłyby w sytości usnąć. Pełne powabu potrafią zaczarować nasz świat, sprawić, że nasze mieszkanie nabierze właściwego klimatu, odnajdzie go, przejmie. Tęsknimy do bliskości dokładnie tak, jak one, pragniemy być nią obdarowani, do niej dopuszczeni, wybrani.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, 17 lutego, zapraszamy do naszych schronisk dla bezdomnych zwierząt wszystkich ludzi o wrażliwym sercu. Od Was tylko zależy, czy ten dzień będzie dla kotów świętem. Zasługują na lepszy los.

Lista schronisk prowadzonych przez OTOZ ANIMALS:

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”

ul. Małokacka 3 A
81-654 Gdynia
tel. (058) 622 25 52
ciapkowo@neostrada.pl
www.ciapkowo.pl

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy

ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz
tel. (052) 372-21-30; (052) 349-03-90
azory@schronisko.org.p
www.schronisko.org.pl

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim

ul. Hermanowska 24
83-200 Starogard Gdański,
tel. (058) 56 099 31
psykoty@wp.pl
www.otoz.pl/starogard

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie

ul. Malinowska
83-110 Tczew
tel. (058) 531-96-56

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/19.03.2014 15:10
Mój w-fista nazywa sie Kot
/24.02.2012 08:36
My też mamy kotkę. Mój mąż uwielbia koty jakby mógł to miałby ich pięć conajmniej. Karmi wszystkie koty, które są obok śmietnika.
/22.02.2012 09:08
Zawsze pomagam,sama jestem właścicielką dwóch kocich istot :) Bardzo dobrze,że się o tym pisze a swoją drogą,można też wspierać oddając chociażby 1% podatku,to bardzo proste wystarczy tylko chcieć !
POKAŻ KOMENTARZE (3)