Sprzedaż odzieży z drugiej ręki przez Internet

napisał/a: jagna74 2014-05-29 19:01
Wiosna za pasem, a więc postanowiłam dokonać wymiany mojej garderoby w szafach z zimowej na letnią. Ponieważ moje mieszkanie jest malutkie i nie mam gdzie przechowywać dużej ilości odzieży, postanowiłam pozbyć się niektórych rzeczy, których praktycznie nie używałam w ubiegłym sezonie. Być może jest trochę za wcześnie, aby myśleć o sprzedaży ciepłych rzeczy w okresie, kiedy przed nami lato, ale mam tu na myśli rzeczy nowe lub prawie nie noszone, typu: markowe płaszcze, kurtki, swetry.
Pomyślałam sobie, że wyjątkowo atrakcyjna cena i dobre przedstawienie produktów mogą przyczynić się do powiedzenia mojego projektu, i w ten sposób ktoś wejdzie w posiadanie ubrań wysokiej jakości, a ja zdobędę pieniądze na wyjazd na wymarzone wakacje.

Sama idea sprzedaży rzeczy z drugiej ręki przez Internet wydaje mi się rewelacyjna i bardzo prosta. Pierwszym krokiem, który wykonałam była rejestracja na stronach typu Allegro czy Gumtree. Następnie wykonałam najlepiej jak tylko potrafię zdjęcia ubrań przeznaczonych do sprzedaży. Wykonałam je w różnych wariantach: rzeczy pojedyncze i w zestawach, na modelce i na wieszaku, ponad to zdjęcia samych detali. Później przyszedł czas na przygotowanie opisów zawierających jak najwięcej informacji, które mogłyby okazać się przydatne dla przyszłych nabywców. A wiec oprócz podania rozmiarów ubrania umieściłam jeszcze informacje o typie tkanin, ilości zapasowych guzików czy stopniu zużycia. Pomyślałam sobie, że do cenniejszych rzeczy będę dodawała małe dodatki w postaci np.: korali do bluzki czy sukienki, czy apaszki do płaszcza.
Ponad to przygotowałam krótki liściki i małe woreczki zapachowe, które zamierzam dodawać do sprzedawanych przeze mnie produktów. W ten sposób będę mogła odróżnić się od innych sprzedających i być może uzyskać pozytywną opinie od ewentualnego nabywcy.

Na końcu pozostaje jeszcze kwestia wysyłki produktów. W tym celu polecam fantastyczne narzędzie jakim jest PackLink, które umożliwia nam porównanie cen usług różnych firm kurierskich i logistycznych, oraz wysłanie za ich pośrednictwem naszej paczki na preferencyjnych warunkach. Oferta PackLink.pl dotyczy zarówno przesyłek na terenie Polski jak i za granice.

Po te krótkiej zabawie w blogerkę modową czekam na efekty.
napisał/a: Linkaster 2015-01-07 14:23
Teraz też czyszczenie szafy coraz bliżej :)
Ciuszki można sprzedawać również na http://odkupuj.pl.
Działa jak allegro i szafa ale nie zmusza Cię do opłacania reklam.
ma też inną ważną zaletę: nie jest tak "zawalone" ofertami, że nie wiesz na co spojrzeć:)
napisał/a: ~gość 2016-01-20 11:49
Proszę tutaj - https://www.shoper.pl/ Uważam, że jeśli macie pomysł na biznes w sieci to warto go przetestować, a otwierając sklep przez taką platformę wyjdzie i najtaniej, i zdecydowanie najbardziej atrakcyjnie w takim budżecie. Więc próbujcie - być może to wam da zyski?