Jak ułatwić sobie sprzątanie?

napisał/a: Anka6 2012-09-17 16:19
Witajcie. Muszę przyznać, że moja praca zawodowa tak mnie wykańcza, że najzwyczajniej w świecie nie mam już sił na sprzątanie. Mam na głowie spory dom, trójkę dzieci, mąż często w delegacjach. Znacie jakieś sztuczki, albo macie dobre rady jak sobie ułatwić sprzątanie? Żeby to nie była dla mnie taka mordęga. Dzięki za odp ;)
napisał/a: grazkaaa 2012-09-17 17:52
Jak ułatwić sprzątanie?:) kupić pomocnika, który zrobi to za Ciebie :) mój tryb życia jest podobny do Twojego i serio teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojego automatycznego odkurzacza. Wszystko robi sam, ma różne tryby pracy albo sama mogę nim kierować. Jest świetny w sprzątaniu i ma wiele funkcji. Polecam sprawić sobie takie cacko :)
napisał/a: angela831 2012-09-17 18:29
Planowanie to podstawa - planuję sobie pracę na kolejne dni i staram się ten plan wykonywać - w te dni prasowanie, w te pranie itp. - nie jestem perfekcyjna i często z tych planów nic nie wynika - ale trudno staram się tym nie łamać i już. Jednak kiedy plan zrealizuję to na prawdę jestem z siebie zadowolona i to mobilizuje do dalszego działania.
napisał/a: athi 2012-09-18 09:27
Ja też uważam że planowanie to dobra myśl. Możesz rozłożyć sobie sprzątanie w czasie na zasadzie: dzisiaj zrobię to, a jutro tamto. W ten sposób porządki nie skumulują Ci się w jednym dniu i nie obciążą czasu aż tak bardzo.
napisał/a: babka1212 2012-09-18 13:01
Ja kupiłam sobie ostatnio automatyczny odkurzacz idealny na duże powierzchnie. Radzi sobie z dywanem, panelami, płytkami czyli na każdej powierzchni :) Polecam! Mój to Robojet Sensual :) Poczytajcie sobie w internecie. Nie dość że można go po prostu zaprogramować i sam sprząta to jeszcze świetnie wygląda !!!!
napisał/a: grazkaaa 2012-09-18 16:48
Zgadzam się z zajawką ;) Oczywiście planowanie też jest bardzo ważne. Jak sobie rozplanujesz co kiedy robić, to łatwiej będzie na pewno :) Gorzej, gdy w ogóle nie masz czasu na sprzątanie. Ale w takiej sytuacji Robojet jest w stanie Ci pomóc :) Myślę, że warto w niego zainwestować i mieć spokój ze sprzątaniem.
napisał/a: ~maniak 2012-09-18 18:13
są również filmy gdzie można zobaczyć jak to działa, ale przyjmnością jest patrzeć jak on sam sobie radzi z brudem, cudo warte każdych pieniędzy zwłaszcza dla osób starszych