POLECAMY

Budowa domu - opłaca się?

napisał/a: Kamella1 2015-06-22 17:46
Ktoś z was porwał się na taki pomysł?
Jak wam długo zajęła budowa domu i czy znowu byście się na to zdecydowali?
napisał/a: jatuwysiadam 2015-06-22 22:54
Mnie na razie nie stać, ale marzę o małym domku z ogrodem. Znajoma para niedawno wybudowała, tzn nadzorowała budowę, dom 130 metrowy. Są zadowoleni, głównie dlatego że już jest po tym całym ogromnym zamieszaniu związanym z budową. Czy się opłaca to chyba nie na miejscu pytanie, bo jak to zmierzyć? Przecież to nie budowanie na sprzedaż, a mieszkać gdzieś trzeba. W bloku bardziej się opłaca, ale czy o to chodzi?

_________________
Sezon na nadruki na koszulkach
napisał/a: mniszka888 2015-06-23 11:25
Dokładnie, nie da się tak ocenić, czy budowa domu się opłaca. Pewnie się nie opłaca, bo wydatek się nie zwraca, ale to ma być twoje miejsce do życia, więc nie powinno się tego rozpatrywać w takich kategoriach.
Jeśli natomiast chodzi o sam dom, wolałabym niż mieszkanie w bloku. Widziałam w internecie w kilku pracowniach architektonicznych, np. w Dobre Domy i w innych, że da się zbudować w miarę tanio nieduży domek. Taki do 100 mkw by mi w zupełności wystarczył. Żadne nawet największe i najwygodniejsze mieszkanie nie zastąpi prywatności jaką daje dom i nie zapewni ci możliwości posiedzenia w ciepły letni dzień we własnym ogrodzie.
napisał/a: errr 2015-06-23 17:41
pamiętajcie tylko o sprawdzeniu gruntu przed kupnem działki
zdarza się, że ludzie kupują tanią działkę ale za to w nagrodę pakują 1/3 wartości domu w fundamenty bo zaoszczędzili te 1000 zł na geologa przed kupnem wymarzonego poletka
albo mają kawał pola z czynnym osuwiskiem na którym nawet szałas letniskowy strach postawić.
Skąpy traci... xxx razy;)
napisał/a: sylwuchafl 2015-06-26 20:28
na pewno korzystniej wybudować dom, własne miejsce, inna odpowiedzialność. Ale niesamowita radość też na pewno. Ktoś buduje teraz dom? Jakie ogrzewanie wybieracie?
napisał/a: werdina 2015-07-31 07:56
wiecie to jak ze wszystkim sa plusy i minusy...ale własny dom choćby po 50. to jednak coś! My mieszkamy na co dzień w bloku, ale udało nam sie wybudować mały domek na wsi do którego często jeździmy. Co do wyboru sposobu ogrzewania to wybralismy gaz płynny i [reklama usunięta], głównie ze względu na wygodę ale i dlatego, że u nich można było sobie opłaty rozłożyć na cały rok.
napisał/a: Antos 2015-07-31 12:07
W końcu gdzieś trzeba mieszkać, pod mostem strach pieniądze trzymać, z bankami też różnie bywa, a dom to też inwestycja. Można raczej zadać pytanie jaki bardziej dom się opłaca postawić. Np: czy murowany czy drewniany. Poza tym własny dom i ogródek, to piękna sprawa ja uciekłam z blok na prowincję i trzy lata temu postawiłem dom z bali drewnianych. Teraz wiem, że jak wracam porobicie do domu to odpoczywam, a nie wysłuchuję kłótni sąsiadów. Oczywiście trzeba wybrać solidnego i uczciwego wykonawcę, bo wiadomo firm krzaków też nie brakuje, a rozpiętości cenowe też są duże.
napisał/a: Wojas 2016-01-05 15:26
Zgadzam się z przedmówcą, dom z drewna to super sprawa, natomiast tak jak ze wszystkim trzeba uważać i wybrać wykonawcę z prawdziwego zdarzenia, który się będzie na tym dobrze znał. W przeciwnym razie majątek naszego życia może stać się ruiną. Taki dom dobrze postawiony i z odpowiedniego surowca, który będzie odpowiednio zabezpieczony powinien przetrwać trzysta lat :) Ja postawiłem do z bali okrągłych, ale zanim zdecydowałem się na konkretnego wykonawcę to pół roku zjeździłem różne firmy po ich rozpoczętych i zakończonych inwestycjach. Wybór padł na firmę z małopolski Wikpol. Opłacało się, bo robotę wykonali wzorcowo, a i cenowo dość rozsądnie wyszło.
napisał/a: sylwuchafl 2016-07-19 06:57
No tak, ale jak znaleźć odpowiedniego sprawdzonego wykonawcę? Nie jest to takie proste.
Co do sposobu ogrzewania, jestem jednak za gazem, to bardziej ekologiczny sposób niż standardowy węgiel czy nawet ekogroszek. Poza tym to wygodny sposób;)
napisał/a: Witemagen 2016-09-26 14:54
Budowa domu się opłaca ja jestem własnie w trakcie - wykańcza mi go ta firma http://www.janer-bud.pl/uslugi-remontowe/wykanczanie-wnetrz-mieszkan-domow i powiem wam, że własny dom to jest to. Zdecydowanie lepsza opcja jak mieszkanie.
napisał/a: fiba 2016-09-27 16:02
gdybym miała fundusze, albo przynajmniej działkę w fajnej okolicy to pewnie zdecydowałabym się na budowę domu zamiast kupna mieszkania...ale tak, jak pojawiły się głosy wcześniej - gdzieś trzeba mieszkać a jednak kupno mieszkania to nieporównywalnie niższy wydatek od budowy domu...chociaż za kilka lat to kto wie :) może w końcu będziemy mogli z mężem spełnić marzenie o domu z ogródkiem
napisał/a: KarolciaK 2016-09-30 23:40
tez mam nadzieje ze sie zmiescimy w takiej kwocie