Przygotuj się na świąteczne polowanie na modę i design!

Zakupy bez pułapek - jak to zrobić?

Gdy nadchodzą Święta i w sklepach panuje szał zakupów, znacznie trudniej jest nam odmówić sobie wielu "niezbędnych" rzeczy. Nawet, jeśli zasobność naszego portfela  niekoniecznie na to pozwala. Wówczas łatwo dajemy namówić się na kupno najlepiej rozreklamowanych produktów, często zapominając o konsekwencjach beztroskiego szaleństwa.
/ 30.05.2019 23:17
Przygotuj się na świąteczne polowanie na modę i design!

Promocje – czy zawsze korzystne

Jak wynika z corocznych raportów, Polacy łatwo dają się nabrać na przeróżne promocje i oferty gratisów. Często jednak bywa tak, że są to po prostu chwyty reklamowe, mające przyciągnąć uwagę klienta, choć nie zawsze są korzystne. Warto zatem porównać ceny produktów gratisowych w zestawach świątecznych, być może okaże się, że osobno zapłacilibyśmy mniej.

Warto również zorientować się, dlaczego pojawia się promocja na określone produkty. Może się bowiem zdarzyć tak, że pochodzą one z kolekcji ubiegłorocznej. W przypadku, gdy chcemy postawić na nowości, możemy w prosty sposób dać się oszukać.

Oferty pożyczek świątecznych 

W związku z dużymi wydatkami w okresie Świąt możemy zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki. Banki zachęcają nas specjalnymi ofertami świątecznymi. Warto dobrze przemyśleć decyzję o wzięciu takiej pożyczki. Czy rzeczywiście jest to jedyne wyjście, być może nie potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki (który później przyjdzie nam spłacić z nawiązką), a jedynie myślimy o możliwości świątecznego szaleństwa.

Przemyślane zakupy przez Internet

Decydując się na zakupy drogą internetową, należy pamiętać, by pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej. Może się bowiem zdarzyć, że złożone przez nas zamówienie nie dotrze na czas. Szczególny kłopot jest wówczas w przypadku prezentów. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się zakupy przez Internet, trzeba wziąć pod uwagę to, że czas realizacji zamówienia może się wydłużyć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)