Twoje rośliny nie mają się zbyt dobrze? Dodaj do wody odrobiny tego produktu ze swojej łazienki, a odżyją na nowo

sposób na postawienie roślin doniczkowych na nogi fot. Adobe Stock, lamapacas
Odrobina gorzkiej soli dodana do wody potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Podlewaj w ten sposób swoje rośliny raz w miesiącu, a bedą ci naprawdę wdzięczne.
Urszula Wilczkowska / 02.06.2021 11:53
sposób na postawienie roślin doniczkowych na nogi fot. Adobe Stock, lamapacas

Chyba każdy właściciel roślin doniczkowych miał w swoim życiu sytuację, kiedy roślina pomimo usilnych starań marniała w oczach. Oglądanie śmierci ukochanego kwiatka nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, tym bardziej, że boli nie tylko serce, ale i naszą kieszeń. Czy da się temu zapobiec? Jak najbardziej!

Nawet, gdy jesteś pewna, że nie popełniasz błędów w podlewaniu, regularnie nawozisz roślinę najlepszymi nawozami (lub uciekasz się już do bardzo niekonwencjonalnych sposobów, jak TikToker, który użył swoich własnych włosów jako nawóz), warto postawić na jedną sprawdzoną metodę, która przywróci rośliny do życia.

Domowy sposób na reanimację roślin doniczkowych

Oczywiście zanim podejmiesz odpowiednie kroki, upewnij się, że nie popełniłaś błędów na którymś z etapów wprowadzania roślin do domu. Może okaz nie stoi na odpowiednim stanowisku lub nie odpowiada mu temperatura? Jeśli odpowiedziałaś przecząco na obydwa pytania, możesz spokojnie przejść do kolejnego etapu ratowania swojej rośliny.

Doskonałym sposobem na to, by przywrócić zdrowie kwiatkowi będzie... sól. Oczywiście nie mowa tu o chlorku sodu, czyli soli kuchennej (chociaż ta świetnie sprawdzi się jako domowy sposób na chwasty), a o składniku, który bardzo często jest w naszych łazienkach - siarczanie magnezu, zwanym także solą Epsom lub solą gorzką.

Wsyp 2 łyżki gorzkiej soli do 2 litrów wody i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Podlewaj takim roztworem swoje rośliny raz w miesiącu. Już po kilku takich kuracjach zobaczysz, że będą wyglądać o wiele lepiej!

Jak działa sól Epsom na rośliny? Siarczan magnezu przede wszystkim pomaga im pobierać z ziemi i przyswajać niezbędne składniki odżywcze. Co więcej, wspiera produkcję chlorofilu, który jest niezbędny w procesie fotosyntezy.

Czytaj także:
Z dnia na dzień z jej monstery zniknęły prawie wszystkie liście. Gdy odkryła prawdę, zamarła
Opryskaj tym rośliny zainfekowanie przez wełnowce, a już nigdy nie będzie ich w twoim ogrodzie
Nawóz z batata do roślin doniczkowych. Zrób go sama z obierek z batata

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA