POLECAMY

7 innych sposobów na tapety

Zostały ci resztki tapet? Zobacz, jak możesz je wykorzystać Kolorowe tapety, jednobarwne lub w ciekawe wzorki nie zawsze muszą znaleźć się na ścianie. Możesz je wykorzystać w bardzo nietypowy sposób i odmienić swoje mieszkanie. Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
/ 5 miesięcy temu
7 innych sposobów na tapety fot. Adobe Stock

1. Oklej drobne przedmioty. Resztki tapety lub kawałki bordiury doskonale nadają się do oklejenia półek, szuflad i ramek. Wykonując takie dekoracje możesz ciekawie połączyć ze sobą różne wzorki i kolory. Ten pomysł najlepiej zastosować w sypialni lub pokoju dziecinnym. Oklejenie kilku drobnych przedmiotów zajmie ci 2-3 wieczory.

2. Odnów półki. Zniszczone półki szafy wnękowej lub schowka warto okleić tapetą zmywalną, winylową. Zasłoni ona szczeliny, pęknięcia i nierówności desek i łatwo ją będzie utrzymać w czystości. Jeśli na półkach ustawisz pudełka oklejone tym samym rodzajem tapety, wnęka stanie się przemyślaną, atrakcyjną ozdobą przedpokoju lub innego wnętrza. Ta praca zajmie ci 2 dni.

3. Zrób szlaczek w pokoju dla dziecka. Wesoły szlaczek zrobisz w bardzo prosty sposób, wycinając wybrany motyw z tapety (misie, kwiatki, baloniki, samochody, itp.) i naklejając go na ścianę klejem do tapet. Obrazkami możesz też ozdobić rolety, szuflady, drzwi szafy, itd. To najłatwiejsza dekoracja, z którą poradzi sobie naprawdę każdy w jeden wieczór.

4. Ożyw pomieszczenie. Jeśli chcesz szybko i w prosty sposób ożywić wystrój pomieszczenia przyklej samoprzylepną borderę. Bordery to dekoracyjne pasy, które ozdabiają ściany tworząc ciekawe kompozycje. Dobrze komponują się z wystrojem każdego wnętrza, a  wybór sposobu ich ułożenia zależy od naszej inwencji. Możemy je układać w połowie wysokości ściany, w miejscu łączenia ściany z sufitem, po przekątnej ściany, wokół okna, czy framugi drzwi. Nadają się też do ozdabiania mebli,ścian, drzwi, okien. Sprzedawane są w rolkach o długości 5 mb.

5. Zrób obrazki. Z kawałków różnych tapet możesz zrobić kolorowe obrazki. Gdy powiesisz je obok siebie na ścianie, powstanie oryginalna kompozycja. Ciekawiej wyglądają, gdy nadasz im taki sam kształt i znajdziesz jeszcze inny element łączący (np. kolor, czy element wzoru).

6. Zrób podkładki na stół. Najlepiej nadają się do tego tapety zmywalne, winylowe. Naklej je na kwadraty z korka, grubej tektury lub sklejkę. Użyjesz ich jako podstawki pod talerze.

7. Oklej abażur. Możesz wyciąć z tapety pojedyncze wzory, lub okleić cały abażur. W tym drugim przypadku lepiej sprawdzi się cienka tapeta. Łatwiej ją bowiem formować.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 miesięcy temu
My mamy tapetę na ścianie w salonie i wygląda to rewelacyjnie. To był akurat pomysł naszego projektanta wnętrz z DD Projekt i rewelacyjnie się sprawdził, bo teraz mieszkanie ma wyjątkowy klimat