Stroiki świąteczne pomysły fot. Fotolia

Stroiki świąteczne pomysły

Podczas Bożego Narodzenia na naszym stole nie może zabraknąć nastrojowych dekoracji, które podkreślą uroczystą atmosferę. Podpowiadamy, jak zrobić efektowny stroik.
Joanna Szczepaniak / 17.11.2016 12:50
Stroiki świąteczne pomysły fot. Fotolia

Jednym z głównych elementów świątecznych dekoracji są stroiki. Najłatwiej jest kupić gotowy w sklepie, ale zdecydowanie większą przyjemność sprawi nam stroik ze świecą zrobiony przez nas samych! Komponowanie elementów do stroika to czysta przyjemność! Aby ułatwić nam zadanie - przedstawiamy cztery pomysły na świąteczą dekorację.


Z czerwoną koroną

Kolor czerwony to symbol świąt, dlatego warto wykorzystać go podczas komponowania świątecznego stroika. Do niezbyt wysokiego wazonu włóż kilka gałązek iglaków i bukszpanu, małe szyszki lub np. zasuszone łupinki kasztana. Wstaw grubą białą świecę. Górę wazonu udekoruj gałązkami głogu lub jarzębiny.


Jak z pałacu króla Midasa

Do wielu wnętrz pasuje styl barokowy, gdzie króluje przepych i blask złota. Na przedświątecznym kiermaszu kup od pszczelarza kilka woskowych świec różnej wielkości (4–8 zł). Ustaw je na pomalowanej na złoto tacy. Wokół rozłóż bombki w złotym kolorze, pomalowane orzechy, suszone cytrusy, laski cynamonu i anyżek.


Na paterze

Najszybszy sposób na zrobienie świątecznego stroika to wykorzystanie patery jako jego podstawy. Z gałązek bukszpanu upleć luźny wianek i ułóż na paterze. Wewnątrz wianka ustaw szklane lampiony z jasnozielonymi świecami. Kompozycję udekoruj choinkami z masy solnej, kokardami i drobnymi cytrusami.

Na zielonym wianuszku

Tradycyjny stroik świąteczny musi mieć podstawę zrobioną z gałęzek drzewa choinkowego. Kup w kwiaciarni gąbkę florystyczną w kształcie koła (8 zł). Włóż ją do wody. Gdy będzie mokra, wbij w nią gałązki krzewów zimozielonych i gałązki z zasuszonymi owocami. Umocuj 4 świece i kokardki z białej włóczki.

na podstawie artykułu Barbary Lasoty/Pani Domu