POLECAMY

Praktyczne rady dla pani domu

Która z nas nie ma kłopotu ze sfilcowanym swetrem, zabrudzonymi rękawiczkami ze skóry czy też innymi gospodarskimi problemami. Oto kilka rad, które przydadzą się każdej z nas.
Która z nas nie ma kłopotu ze sfilcowanym swetrem, zabrudzonymi rękawiczkami ze skóry czy też innymi gospodarskimi problemami? Oto kilka rad, które przydadzą się każdej z nas.
   

Sweter, który się sfilcował, można spróbować uratować. Trzeba go wyprać w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny lub szamponu i dokładnie wypłukać. Następnie namoczyć na parę godzin w zimnej wodzie z dodatkiem mleka (pół szklanki na litr wody). Potem wycisnąć w ręczniku, nadać odpowiedni kształt, lekko rozciągnąć i rozłożyć do wysuszenia. W trakcie suszenia strzepywać kilkakrotnie, za każdym razem nadając odpowiedni kształt.

Nieprzyjemny zapach w lodówce można usunąć (jeśli nie ma się filtra) przez umieszczenie w niej skórki z cytryny z wbitymi goździkami.

Praktyczne rady dla pani domu

Jasne rękawiczki ze skórki można wyczyścić za pomocą ciepłej wody i szamponu. Zakłada się je na ręce i myje, a następnie płucze w wodzie z dodatkiem gliceryny.

Parasolki czyści się szczoteczką namaczaną w denaturacie i wyciera szmatką. Czarną spłowiałą parasolkę można ożywić za pomocą roztworu soli. Suchą sól usunąć miękką szczoteczką.
Makaron nigdy nie skleja się w gotowaniu, jeśli zahartujemy go przedtem zimną wodą. Można również do gotującego się makaronu wlać kilka kropel oliwy lub oleju.

Świece palą się dłużej i jaśniej, jeśli wokół nich nasypiemy trochę soli.

Zażółcenia powstałe podczas prasowania usuwamy, przecierając je szmatką namaczaną w wodzie utlenionej.

Deskę do prasowania można obciągnąć folią aluminiową. Wtedy prasujemy ubrania z obu stron.

Zimna czarna kawa jest znakomitym środkiem czyszczącym czarne ubrania, zwłaszcza wyświecone miejsca. Szczotkę do ubrań zanurza się w kawie i przeciera miejsca, które chcemy wyczyścić.

Rajstopy (oprócz bawełnianych), aby dłużej służyły, trzeba przed założeniem włożyć na noc do zamrażalnika.

Przesoloną zupę lub sos można uratować wrzucając do potrawy surowy ziemniak pokrojony w plastry lub skórki z chleba.

Wykipienia mleka można uniknąć przez posmarowanie brzegów garnka tłuszczem.

Czarnym wypłowiałym bluzkom lub swetrom można przywrócić kolor, mocząc je przez kilka godzin w piwie.
   
mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
ten autor bardzo mi się podoba bo jest bardzo stylowy
/8 lat temu
Witam drogie Panie powiem Wam, że od dwóch lat używam do mycia okien, luster, czyszczenia mebli , blatów, płytek w kuchni i łazience super płynu o nazwie NOWET. Wiecie skąd go wzięłam? Podebrałam mężowi po tym jak zobaczyłam jak w pół godziny wymył nim i wypolerował na błysk nasze auto!!!!! To niewiarygodne ale ten płyn to rewelacja!!! Polecam go bo nie trzeba się napracować z pomocą tego nowetu
/6 lat temu
Strasznie drogie... Aż 136 zł