POLECAMY

Porządek na kółkach

To jedno z tych rozwiązań, na które trudno jest wpaść, a gdy już wpadniemy, zastanawiamy się, jak mogliśmy nie wpaść na to wcześniej. Aby łatwiej zapanować nad niektórymi rzeczami w domu, wystarczy, aby niektóre z nich były po prostu bardziej mobilne.
To jedno z tych rozwiązań, na które trudno jest wpaść, a gdy już wpadniemy, zastanawiamy się, jak mogliśmy nie wpaść na to wcześniej. Aby łatwiej zapanować nad niektórymi rzeczami w domu, wystarczy, aby niektóre z nich były po prostu bardziej mobilne.

To ważne zwłaszcza, gdy jest się słabą kobietką lub ma się problemy z kręgosłupem – dzięki prostemu trikowi unikniesz podnoszenia ciężarów. Tym prostym trikiem są... kółka!

Ile razy musieliście podnosić ciężkie pudła z zabawkami albo podczas sprzątania przestawiać nieporęczny stolik? To, że kółka są montowane w meblach takich jak fotele czy krzesła biurowe, wydaje nam się naturalne. Dlaczego nie wykorzystać ich inaczej?

Porządek na kółkach
Fot. ikea.pl

Dla pojemników na zabawki jest to rozwiązanie wprost idealne. Choćby nie wiem jak wielką chęć do pomocy przy sprzątaniu wyrażało Twoje dziecko, przestawianie takiego napełnionego pojemnika zawsze przypadało Tobie. Gdy ma on kółka, nie dość, że wystarczy go przesunąć we właściwe miejsce, to jest to w stanie zrobić Twoje dziecko (zwróć tylko uwagę, czy to zadanie, a właściwie ciężar pojemnika, nie przekracza jego sił) – i jeszcze będzie miało przy tym sporo frajdy. Takie pudło na kółkach może być przecież w jego oczach ciężarówką, lokomotywą albo samochodem wyścigowym.
Drugim zastosowaniem, o którym warto pomyśleć, są stoliki, z kategorii tych niewielkich, kawowych. Nie dość, że łatwiej będzie Ci posprzątać przestrzeń pod i za takim stolikiem, to jeszcze pozwoli Ci to w nieograniczony sposób operować nim w razie potrzeby: gdy zechcesz przenieść go w inne miejsce, lub gdy tylko trzeba będzie przesunąć go o 10 centymetrów, by goście mogli swobodniej sięgać po filiżankę. Czy wyobrażasz sobie podnoszenie go, gdy stoją już na nim filiżanki z kawą? Albo przesuwanie i rysowanie przy tym podłogi? Z pomocą przychodzą kółka. Oczywiście z blokadą – w przeciwnym razie nieuważnie potrącony stolik również może narobić kłopotu.

O ile pojemniki na kółkach bardzo łatwo kupić w sklepach, o tyle ze stolikami bywa różnie. Jednak kupienie i samodzielne przykręcenie kółek to praca na nie więcej niż pół godziny. A możemy bardzo ułatwić sobie życie. Pomyślcie, gdzie jeszcze można je zastosować: szafki nocne przy łóżku, meble w łazience (szafka z kosmetykami, którą podczas porannego makijażu możesz przesunąć tak, aby mieć wszystko pod ręką), szafka na buty. Pozostałe zastosowania zależą tylko od Waszej wyobraźni.

Urszula Skowrońska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)