Nowość - cukier nie do słodzenia

Do dziś pamiętam jak w okresie pięknego dzieciństwa z koleżanką wyjadałam cukier z cukierniczki. Uwielbiałam to robić.

Do dziś pamiętam jak w okresie pięknego dzieciństwa z koleżanką wyjadałam cukier z cukierniczki. Uwielbiałam to robić). Niestety nasze mamy wiedziały, że jedzenie (a już na pewno wyjadanie) cukru jest szkodliwe więc zawsze zabraniały tej przyjemności. Na szczęście zawsze można było delektować się czekoladowym cukierkiem, pianką lub czekoladką. Czy cukier jest przydatny tylko do posłodzenia herbatki, kawki oraz marmoladki? Dziś o innych możliwościach wykorzystania cukru.

Jeśli rośliny w twoim ogrodzie źle wyglądają i mają zgrubienia na korzeniach to prawdopodobnie zostały pokochane przez nicienie. Są to mikroskopijne pasożyty, które żerują w korzeniu. Jeśli chcesz zwyciężyć walkę z wrogiem, na każde 25 metrów kwadratowych ogrodu rozsyp po 2 kilogramy cukru. Odżywka ta spowoduje wzrost liczebności mikroorganizmów żyjących w glebie. Natomiast one są naturalnymi wrogami nicieni.

Nowość - cukier nie do słodzeniaOtrzymałaś piękny bukiet kwiatów. Bardzo chciałabyś, aby kwiaty nigdy nie zwiędły. Niestety jest to niemożliwe, ale możesz zapobiec szybkiemu więdnięciu ciętych kwiatów. W każdym litrze ciepłej wody rozpuść 3 łyżki cukru i 2 łyżki octu. Wlej ją do wazonu tak, aby łodygi zanurzone były do wysokości około 7-10 cm. Cukier odżywia rośliny, a ocet hamuje rozwój bakterii. Zdziwisz się jak długo twój bukiet będzie wyglądał świeżo...., ale nie na zawsze.

Po skończonej pracy w warsztacie samochodowym na dłoniach często pozostaje smar, który niełatwo jest wyczyścić. Aby skóra dłoni była czysta i nawilżona zastosuj równą ilość oleju jadalnego i cukru. Szoruj nimi ręce przez chwilę. Kryształki cukru mają właściwości ścierne.

Aby pozbyć się much np. z pokoju, warto zrobić nietoksyczną pułapkę dla tych nieprzyjaciół. Do rondelka wlej 2 szklanki mleka, dodaj 100 g cukru i 60 g mielonego pieprzu. Całość podgrzewaj przez około 10 minut. Przelej roztwór do płaskich miseczek i ustaw w kuchni, na ganku lub w innym pomieszczeniu. Muszki łase na cukierek utopią się w roztworze.

Całą noc śniła ci się pizza. Gdy rano zamówiłeś ją w restauracji, jadłeś bez opamiętania. Była pyszna, ale niestety bardzo gorąca! Aby uśmierzyć ból oparzonego języka, posyp bolące miejsce cukrem. Natychmiast poczujesz ulgę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
RACJA, dużo nie wolno go jeść ,bo powoduje białą śmierć