Sól emska to naturalna substancja lecznicza, która w ostatnich latach stopniowo wraca do łask. Stosuje się ją w stanach zapalnych dróg oddechowych, ponieważ ułatwia odkrztuszanie i zwalcza chrypkę. Ten produkt ma również ogromną ilość zastosowań w każdym domu: dzięki niej np. wyczyścisz glazurę w łazience, odżywisz rośliny i wyprosisz ze swojego ogrodu ślimaki.
Szukasz więcej pomysłów na nietypowe zastosowania różnych produktów? Zajrzyj!
1. Czyszczenie glazury w łazience
Czasem naprawdę ciężko jest doczyścić glazurę łazienkową, szczególnie jeśli nie jesteś zwolenniczką używania silnych detergentów. Zresztą nawet niektóre z nich nie do końca potrafią sobie poradzić z uporczywymi zabrudzeniami...
Zmieszaj w proporcjach 1:1 sól emską z płynem do mycia naczyń. Ta mieszanka zwalczy nawet najbardziej zaschnięty osad!
2. Pozbycie się ślimaków
Jeśli twój ogród opanowała inwazja ślimaków, możesz je odstraszyć w bardzo humanitarny sposób. Miejsca, które szczególnie polubiły, spryskaj rozpuszczoną solą emską.
3. Odżywienie trawnika
Zawsze martwisz się, że trawa przed twoim domem nie jest zielona? Sól emska z pewnością pomoże rozwiązać tę kwestię - to środek wyjątkowo bogaty w magnez i sód. Rozpuść 2 łyżki soli w 4 łyżkach wody. Popryskaj taką mieszanką trawnik, a potem podlej zwykłą wodą. Trawa będzie pięknie rosła!
4. Do nawożenia warzyw, roślin ogrodowych i doniczkowych
Hodujesz pomidory lub ogórki? A może jesteś fanką roślin doniczkowych? Masz w ogrodzie piękne róże, które chciałabyś wzmocnić? Sól emska zadziała lepiej niż każdy nawóz!
Raz w tygodniu dodaj łyżkę tego produktu pod każdy krzaczek. Twoje rośliny będą śliczne, a warzywa wyjątkowo okazałe!
5. Jako sztuczny śnieg
W ostatnich latach bezskutecznie liczymy na białe święta. Śniegu prędzej można spodziewać się na Wielkanoc, niż na Boże Narodzenie. To dlatego próbujemy czasem same osiągnąć ten efekt np. za pomocą dekoracji. Jeśli zazwyczaj malujesz szyby sztucznym śniegiem w sprayu, następnym razem wypróbuj nasz sposób!
Sól emską zmieszaj z piwem i poczekaj, aż przestanie buzować. Nanieś roztwór na szyby za pomocą gąbki. Dzięki temu okna będą wyglądać jak pokryte mrozem i szronem!