Coca-cola fot. Adobe Stock, Joshua Resnick

Masz dosyć komarów w domu i bolesnych ukąszeń? Pomoże ci najpopularniejszy napój na świecie

Sposób jest tani i niezwykle skuteczny.
/ 23.06.2021 09:16
Coca-cola fot. Adobe Stock, Joshua Resnick

Sezon na komary, muszki owocówki i inne uprzykrzające życie owady w pełni. By pozbyć się krwiożerczych stworzeń, do wyboru mamy dziesiątki różnych specyfików, które odstraszą owady.

W grę wchodzą elektryczne wtyczki z olejkami eterycznymi, spreje z chemikaliami, lepy na muchy - lista jest naprawdę długa. Okazuje się jednak, że możesz pozbyć się komarów i innych owadów znacznie łatwiej i taniej. 

Coca-cola na owady i ukąszenia komarów

W odstraszeniu insektów pomoże bardzo popularny napój gazowany, jakim jest... coca-cola. Wystarczy wlać odrobinę coli do szklanki i postawić przy oknie.

Słodki zapach zwabi owady do środa, a kwaśny odczyn płynu i zawartość dwutlenku węgla zabiją insekta. Są bowiem szkodliwe dla jego organizmu.

Co ciekawe, jeśli już zdarzy się, że ukąsi nas komar i zostawi po sobie bolesny, swędzący ślad, coca-cola zneutralizuje ból. Ukąszenie należy przetrzeć wacikiem nasączonym w coca-coli kilka razy w ciągu dnia, a ślad po ugryzieniu zniknie i przestanie dawać nam się we znaki.

Mało tego! Coca-cola neutralizuje także jad meduzy. Jeśli na egzotycznych wakacjach zdarzy się, że to morskie stworzenie nas poparzy, napój pomoże nam nie tylko szybko, ale też skutecznie. 

Domowym sposobem na pozbycie się owadów jest także hodowanie w doniczce lawendy francuskiej, której zapach odstrasza insekty. Pomogą także inne rośliny doniczkowe odstraszające komary

Czytaj także:
Podlewanie kwiatów herbatą - dlaczego warto to robić
Dlaczego nie można wysiać nasion wcześniej niż podaje instrukcja na opakowaniu? Ten jeden błąd może sporo cię kosztować
Twoje świeże zioła gniją lub usychają po kilku dniach od kupna? Jest jeden sposób, by temu zapobiec