POLECAMY

Jak sprzątać łazienkę?

Przyjemnie jest brać kąpiel i relaksować się w czystej łazience. Zawsze taka będzie, jeśli codziennie każdy z domowników poświęci jej minutę.
Jak sprzątać łazienkę? fot. Fotolia

Jeśli z łazienki korzystają 2–3 osoby, a żadna przed wyjściem z niej nie sprząta po sobie, już po jednym dniu pomieszczenie nie wygląda dobrze. Po kilku dniach, aby doczyścić takie pomieszczenie, trzeba użyć mocnych detergentów, siły i poświęcić na porządki naprawdę sporo czasu. Powodem jest osadzający się na ceramice łazienkowej kamień i osad z mydła, które łączą się z cząsteczkami brudu. Powierzchnie wyglądają wtedy bardzo nieestetycznie. Sprzątając łazienkę na bieżąco wystarczy często ocet, gąbka i woda i ewentualnie łagodne detergenty.  

 

 

Jak sprzątać łazienkę?

  • Wanna lub brodzik. Poproś domowników, aby po kąpieli spryskali wannę lub brodzik płynem do czyszczenia łazienek (najwygodniejszy w aerozolu), przetarli zmywakiem i spłukali. Zajmuje to minutę, a po osadzie z mydła i brudzie nie ma śladu.
  • Odpływy. Uczul bliskich, by zawsze oczyszczali odpływy wanny i umywalki z włosów, bo wyglądają bardzo nieestetycznie. Raz na dwa dni wlej do odpływów czajnik wrzątku, zlikwidujesz brzydkie zapachy i zapobiegniesz niedrożności.
  • Umywalka. Aby zawsze lśniła czystością, wystarczy raz dziennie kilka ruchów zmywakiem z kroplą mleczka do łazienki.
  • Sedes. Stosuj na co dzień kostki WC, które przy każdym spłukiwaniu nie tylko dezynfekują, ale także myją i spowalniają osadzanie się kamienia. Raz w tygodniu wlej na noc do sedesu 1/2 szklanki octu. Rano wyszoruj go szczotką i spłucz. Unikniesz zażółceń i grubej warstwy kamienia. Sedes zawsze będzie biały i błyszczący.
  • Baterie. Nie będzie na nich osadu z mydła i twardej wody, jeśli codziennie przetrzesz je miękką ściereczką zwilżoną octem lub płynem do mycia łazienki.
  • Lustra. Podobnie jak baterie, przecieraj lustrzane powierzchnie ściereczką z odrobiną octu. Będą kryształowo czyste.
  • Półki. Wycieraj wodę jeśli tylko zauważysz, że są mokre. Unikniesz ciemnych plam pleśni.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 miesięcy temu
Doskonały środek do czyszczenia
/6 miesięcy temu
Środek bardzo dobry, sprawdza się przy dyżych zabrudzeniach