Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą? Proste i skuteczne metody!

jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą, co zrobić z meblami ogrodowymi przed zimą fot. Fotolia
Aby meble ogrodowe służyły jeszcze przez kolejny sezon i następne lata, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi - szczególnie zimą! Zobacz, jak o nie zadbać!
Weronika Kwaśniak / 30.11.2018 13:50
jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą, co zrobić z meblami ogrodowymi przed zimą fot. Fotolia

Na zimę meble ogrodowe należy przenieść do schowka - np. do garażu. Nie mogą pozostać na dworze, bo na pewno się zniszczą! Zanim trafią do zimowego schronienia, należy je odpowiednio wyczyścić i zakonserwować. Inaczej należy przygotować meble plastikowe, a inaczej wiklinowe i drewniane!

Jak zabezpieczyć na zimę meble ogrodowe? 

Samo okrycie mebli materiałem i zaniesienie do garażu/piwnicy nie wystarczy. W zależności od rodzaju mebli, trzeba przygotować je do zimowania nieco inaczej! 

Jak zabezpieczyć plastikowe meble?

Meble wykonane z plastiku wystarczy wyszorować gąbką nasączoną w roztworze ciepłej wody z szarym mydłem. Zamiast mydła możesz użyć uniwersalnego płynu czyszczącego. Odradzamy stosowanie mleczka zawierającego środki ścierne (rysują plastik!) i ostrych szczoteczek. Jeśli meble są zanieczyszczone, warto umyć je dwukrotnie.

Jak zabezpieczyć meble z wikliny?

Wiklinowe meble najpierw wyczyść ciepłą, słoną wodą (czubata łyżka soli na litr wody). Przetrzyj wilgotną ściereczką maczaną w occie lub w wodzie z sodą (łyżka sody na litr wody).
Jeśli chcesz użyć detergentu, wybierz środek przeznaczony do mycia drewna. Jeżeli lakier odpryskuje, pomaluj je nowym. Możesz także użyć lakierobejcy lub farby akrylowej do drewna.

Rośliny, które cieszą zielenią przez cały rok! 

Jak zabezpieczyć drewniane meble?

Meble wykonane z drewna wyszoruj miękką szczotką i płynem do mycia drewna. Wysusz. Jeśli nie są pokryte farbą ani lakierem, wetrzyj w nie pędzlem olej lniany.
Drewniane meble powinny być przechowywane w przewiewnym miejscu. Nie zakrywaj ich folią!

Na podstawie artykułu Barbary Lasoty z "Pani domu"

To także może ci się przydać!
Jak zabezpieczyć róże w ogrodzie przed zimą?
Ryby w oczku wodnym zimą - jak o nie zadbać?

Redakcja poleca

REKLAMA