jak wyczyścić słuchawkę prysznicową fot. Adobe Stock

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Czyszczenie słuchawki prysznicowej z kamienia warto zacząć od demontażu - kamień na pewno jest też w środku. Słuchawkę prysznicową wyczyścisz octem - przygotuj roztwór w proporcji 1:1.
/ 06.04.2020 08:15
jak wyczyścić słuchawkę prysznicową fot. Adobe Stock

Brudna słuchawka prysznicowa nie tylko brzydko wygląda, lecz także niewydajnie działa. Przez zatkane kamieniem otwory, woda nie leci równomiernym i grubym strumieniem, ale pryska na boki.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej specjalnymi środkami nie jest konieczne, jeśli tylko po każdym użyciu wytrzesz ją do sucha. Niestety - niewiele osób tak robi.

Czym wyczyścić słuchawkę prysznicową z kamienia?

Sięgnij po domowe sposoby. W tej sytuacji idealne będą: ocet, soda i kwasek cytrynowy. Przyda się także woda utleniona (zwłaszcza, jeśli masz do czynienia z pleśnią). Woda z octem do czyszczenia to chyba najprostszy sposób na pozbycie się uporczywego kamienia.

Zanim zabierzesz się za czyszczenie słuchawki do prysznica, w miarę możliwości ją rozkręć. Każda słuchawka prysznicowa posiada śrubkę w widocznym miejscu - dzięki temu łatwo odczepisz ja od węża. W ten sposób będziesz mogła wyczyścić ją wygodnie poza łazienką.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej octem

Przygotuj roztwór wody i octu w proporcji 1:1. Wlej roztwór do miski i zanurz w nim zakamienioną słuchawkę. Obciąż ją, by nie wypływała na powierzchnię - zwłaszcza otwory słuchawki powinny być całkiem zanurzone, aby wyczyścić kamień.

Pozostaw słuchawkę na kilka godzin, następnie wyjmij i opłucz ciepłą wodą. W razie konieczności wyszoruj ją szczoteczką, a jeśli kamień zatyka otwory - użyj wykałaczki do udrożnienia.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej sodą

Ten sposób sprawdzi się także wtedy, gdy na słuchawce prysznicowej oprócz kamienia pojawiła się pleśń. Z sody i wody zrób pastę i nałóż ją na słuchawkę. Odczekaj około 2 - 3 godziny, następnie wyszoruj szczotką i zalej wodą utlenioną.

Zastosowania sody w domu są niezliczone, za pomocą sody wyczyścisz też inne miejsca w domu.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej kwaskiem cytrynowym

Ten sposób polecamy zarówno do czyszczenia standardowej słuchawki prysznicowej, jak i deszczownicy, której tak łatwo nie rozkręcisz. Do naczynia wlej 200 ml ciepłej wody, wsyp 2 łyżeczki kwasku cytrynowego, wymieszaj.

Roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskuj miejsca pokryte kamieniem, a następnie szoruj szczotką, aż kamień zejdzie.

Zobacz też, jak wyczyścić inne domowe sprzęty:

Jak wyczyścić mikrofalówkę ze spalenizny? Znamy 3 domowe sposoby
Jak wyczyścić mikrofalówkę ze spalenizny? Znamy 3 domowe sposoby
Nie wszystkie detergenty nadają się do czyszczenia mikrofalówki - ma ona kontakt z żywnością. Mikrofalówkę bezpiecznie wyczyścisz cytryną, sodą lub octem.
Jak wyczyścić zlew bezpiecznie i skutecznie: czyścimy zlew granitowy, stalowy, z kompozytu
Jak wyczyścić zlew bezpiecznie i skutecznie: czyścimy zlew granitowy, stalowy, z kompozytu
Czyszczenie zlewu granitowego środkiem do czyszczenia łazienki może trwale uszkodzić kamień. Z kolei aby wyczyścić zlew z kompozytu nie należy wybierać środków z drobinkami - pumeksu lub piasku.
Jak wyczyścić pilota do telewizora? Użyj spirytusu, octu lub mydła
Jak wyczyścić pilota do telewizora? Użyj spirytusu, octu lub mydła
Czyszczenie pilota do telewizora spirytusem jest dedykowane większości modeli. Aby wyczyścić pilota mydłem, przygotuj roztwór mydła i ciepłej wody.
Czyszczenie pralki - zobacz jak wyczyścić pralkę krok po kroku
Czyszczenie pralki - zobacz jak wyczyścić pralkę krok po kroku
Czyszczenie pralki zacznij od umycia podajnika na proszek i płyn do prania. Następnie wsyp sodę lub wlej ocet i nastaw puste pranie na 90 stopni. Powtarzaj raz w miesiącu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)