Jak usunąć kamień z muszli klozetowej: 3 domowe sposoby

Głowa do góry - wystarczą podstawowe produkty, które masz w swoim domu i kamień zniknie bez śladu.
/ 25.07.2018 15:37

Kamień zwykle powstaje w miejscu, gdzie wypływa woda oraz na jej poziomie w muszli klozetowej. Podpowiadamy, jak usunąć nieestetyczne ślady. 

Jak usunąć kamień w muszli klozetowej

Istnieje kilka sprawdzonych metod usuwania kamienia z muszli toaletowej. Niektóre z nich były znane jeszcze przez nasze babcie.

Środki chemiczne dostępne są w sklepach specjalizujących się w sprzedaży chemii gospodarczej. Naturalny odkamieniacz do WC można kupić w każdym sklepie spożywczym - zerknij na nasze sposoby walki z kamieniem w łazience. 

3 sposoby na kamień w toalecie

1. Ocet i soda oczyszczona: wymieszaj szklankę octu i 1/3 szklanki sody oczyszczonej i wlej do sedesu. Odczekaj ok. 15-30 minut i zacznij czyścić muszlę.

2. Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy usuną kamień z sedesu w 30 minut! Wymieszaj 1/3 szklanki sody i 1/4 szklanki kwasku i wsyp do ubikacji. Odczekaj, aż powstanie piana i zacznij usuwać kamienny nalot.

3. Wybielacz i coca-cola na kamień w toalecie? Czemu nie. Połączenie tych środków sprawi, że kamień łatwiej będzie usunąć twardą szczotką. Substancje te naruszają strukturę kamienia.

Pamiętaj: Kamień w muszli osadza się na obrzeżach i w odpływie. tam, gdzie woda stoi lub nieustannie kapie.

Warto systematycznie czyścić toaletę, by zapobiec nawarstwianiu się kamienia. Zaniedbana ubikacja jest świetnym miejscem dla rozwoju bakterii. 

Warto przeczytać:Ekologiczne środki czystości domowej robotyJak wywabić stare plamy