Uważaj na tę roślinę w swoim mieszkaniu. Urzeka pięknem, ale może mieć negatywny wpływ na twoje finanse

rośliny doniczkowe fot. Adobe Stock, hitoshi
Hoja to roślina doniczkowa z Azji, która cieszy oko uroczymi kwiatkami w kształcie malutkich gwiazdek. Według przesądów nie wróży to jednak dobrze naszym finansom. Aby zadbać o swój portfel i pomnożyć pieniądze, lepiej postawić we wnętrzu na inne gatunki roślin. One sprawią, że w mieszkaniu zapanuje harmonia.
/ 02.07.2024 11:25
rośliny doniczkowe fot. Adobe Stock, hitoshi

Hoja to roślina, która zachwyca drobnymi kwiatkami w kolorze biało-różowym. Rozpoznasz ją po mięsistych, ciemnych liściach. Występuje w wielu różnych odmianach i jest dosyć odporna na błędy pielęgnacyjne. Jeśli uda ci się wyhodować na niej kwiaty, odwdzięczą się niesamowitym zapachem.

Spis treści:

  1. Hoja pechową rośliną na finanse
  2. Jaka roślina przyciąga pieniądze?

Hoja pechową rośliną na finanse

Okazuje się, że według przesądów, ta pnąca się roślina przynosi domownikom pecha w sferze finansowej. Co ciekawe, według wierzeń im więcej gwieździstych kwiatków pojawi się na pędach, tym mniej pieniędzy zostanie w naszym portfelu. Można jednak traktować to z przymrużeniem oka.

To jednak nie jest jedyny argument powstrzymujący miłośników kwiatów przed zakupem tej egzotycznej rośliny. Hoja może bowiem wydzielać toksyczny sok, niebezpieczny dla dzieci i zwierząt, który wypływa z jej liści po przecięciu lub złamaniu. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać zatem w specjalnych rękawiczkach, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze szkodliwą substancją.

fot. Hoja przynosi pecha w sferze finansowej/Adobe Stock, Борис Масюра

Jaka roślina przyciąga pieniądze?

Aby zadbać o swój domowy budżet, lepiej postawić na inne kwiaty doniczkowe. Według zasad feng shui jest to np. grubosz, czyli popularne drzewko szczęścia, które już samym swoim wyglądem budzi skojarzenia z monetami, ze względu na okrągłe i masywne liście.

Z kolei tzw. szczęśliwe bambusy to doskonały prezent na nową drogę życia i rozwój kariery zawodowej. Nie każdy wie również o tym, że skrzydłokwiat jest potocznie nazywany „kobiecym szczęściem”. Jeśli roślina zakwitnie na biało, oznacza to, że w mieszkaniu panuje spokój i harmonia.

Czytaj także:
Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni. 5 roślin, które lepiej przenieść do innych pomieszczeń
Skrzydłokwiat: wszystko, co musisz wiedzieć o jego uprawie. To roślina piękna i pożyteczna
Przesądy związane z kwiatami doniczkowymi - róża chińska, lawenda w domu, paproć w domu

Redakcja poleca

REKLAMA