POLECAMY

Rośliny dla singli

O rośliny, kwiaty doniczkowe, trzeba dbać, troszczyć się nie mniej niż kwiaty ogrodowe. Ale wśród doniczkowych są takie, które nie wymagają wielkiej troski, a na dodatek potrafią wybaczyć niejedno zaniedbanie.

O rośliny, kwiaty doniczkowe, trzeba dbać, troszczyć się nie mniej niż kwiaty ogrodowe. Ale wśród doniczkowych są takie, które nie wymagają wielkiej troski, a na dodatek potrafią wybaczyć niejedno zaniedbanie.

Jakie to ma znaczenie, wiedzą najlepiej osoby mieszkające samotnie, które muszą niekiedy na dłużej wyjechać, a nie mają zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy mogliby opiekować się roślinami. Jakież więc to kwiaty nie wymagają wielkich starań? Oto one:

Zgodny fikus
Szybko adaptuje się do każdych warunków. Można więc często go przestawiać z kąta w kąt. Za spełnienie minimalnych wymogów pielęgnacyjnych (jasne stanowisko, skąpe podlewanie) odwdzięcza się pięknie lśniącymi liśćmi.

Bujny asparagus
Dobrze rośnie zarówno w chłodzie (ok. 10 st. C) jak i w mocno nagrzanym powietrzu (27 st. C) pomieszczenia, np. w pokoju z kominkiem. Gdy zdarza ci się zapominać o podlewaniu, postaw go w łazience (sporo wilgoci) z oknem – będzie czuł się wspaniale.

Rośliny dla singliFantazyjna nolina
Ta pochodząca z Meksyku roślina, doskonale znosi suche powietrze i dobrze robi jej bezpośrednie sąsiedztwo gorącego kaloryfera. Magazynuje wodę w przypominającej butelkę łodydze, więc roślina zniesie nawet tygodniowy wyjazd. Latem, gdy masz więcej czasu, co 4 tygodnie stosuj płynny nawóz.

Dumny filodendron
Jedyne, czego potrzebuje, to solidne wsparcie, np. w postaci kokosowej pałki. Gdy mu zapewnisz, właściwie rośnie sam. Podlewaj go oszczędnie i nie przejmuj się, gdy ma zbyt ciasną doniczkę. Przesadzać można go raz na dwa lata.

Niedostępna opuncja
Postaw ją w mocno nasłonecznionym miejscu i... zapomnij o niej. Lubi pustynne podłoże – piasek z drobnymi kamykami. Jesienią i zimą podlewaj ją najwyżej raz w tygodniu. Latem wystaw na balkon, niech robi to za ciebie deszcz.

Niewybredna kalanchoe
Kolorowe kompozycje na oknie za niewygórowaną cenę. Kalanchoe, nawet zaniedbywana, od jesieni do wiosny wypuszcza nowe pąki. Ustaw ją na parapecie (słonecznym lub nie) i podlewaj, kiedy górna warstwa w pojemniku przeschnie. Gdy ziemi w doniczce jest zbyt mało, wystarczy dosypać piasku.

Okazała howea
Ta palma rośnie świetnie w miejscu jasnym, ale dobrze znosi też cień. To piękna ozdoba jeszcze nie umeblowanego mieszkania. Donicę najlepiej postaw na tacy wysypanej kamykami. Podlewaj, gdy ziemia przeschnie.

źródło: mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)