POLECAMY

Zadaj szyku i ustaw w ogrodzie ławkę. 5 ciekawych modeli z działu Obi meble ogrodowe

Doceń walory ławki ogrodowej. To mebel ogrodowy, który wśród zieleni wygląda najbardziej naturalnie.
/ 3 miesiące temu
Spośród mebli ogrodowych obecnie największym powodzeniem cieszą się zestawy: stół i kilka krzeseł w komplecie. Warto przywrócić także rangę ławkom, które przed laty były najpopularniejsze. Teraz bardziej kojarzą się z parkami, a przecież w przydomowym ogrodzie wyglądają dobrze i są wygodne. W dziale mebli ogrodowych Obi dominują ławki drewniane, ale bywają też produkowane z tworzyw sztucznych. Niektóre mają fantazyjne stelaże I pasują do ogrodów w stylu francuskim. Większość to jednak bardziej proste formy, pasujące do większości ogrodów. Prezentujemy 5 najbardziej uniwersalnych.
 

Wybierz styl ławki

Jak każdy mebel ogrodowy I każdy element architektury ogrodu, ławka powinna pasować do stylu ogrodu. Do ogrodu w stylu angielskim pasują ławki o klasycznym kształcie, proste, ale eleganckie. W rustykalnym można postawić ławkę z grubych desek lub nawet z konarów. W nowoczesnym dobrze prezentują się jak najprostsze. W romantycznym, z różanymi rabatami lub we francuskim można mieć ławkę żeliwną, bardziej ozdobną. 

Ceny ławek

Zależą od materiałów z jakich zrobiono ławkę i jakości wykonania. Wahają się od ok. 120 zł do 600 zł. Stosunkowo drogie są modele z drewna egzotycznego, podobnie jak inne meble ogrodowe z tego materiału) żeliwne, a tańsze z rodzimych gatunków drewna. Najlepiej kupować latem, kiedy wyprzedaje się meble ogrodowe wprowadzone do sprzedaży wiosną. 

Miejsce dla ławki

Najlepiej ustawić ławkę w zacisznym kącie ogrodu wśród ładnej zieleni, w miejscu gdzie jest ciekawy widok na cały ogród lub np. na najładniejsze rośliny. Wtedy możemy się relaksować I podziwiać swój ogród. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ławka stała np. w pobliżu domu, na tle elewacji lub przy jednej ze ścieżek. Ławka może także wchodzić w skład kompletu mebli ogrodowych razem ze stołem I kilkoma krzesłami.  W pobliżu niej warto posadzić lub zasiać rośliny ozdobne o ładnym zapachu: krzew lilaka, jaśminu lub np. Maciejka czy pachnące róże.

Przeczytaj także:
Pomysły na tanie meble kuchenne
Efektowne kwiaty doniczkowe zielone - liliputy i olbrzymy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)