POLECAMY

Wnętrzarski hit: 14 ładnych i niedrogich szafek na buty

Szafka na buty to najważniejszy mebel w domowym korytarzu. Zobacz nasze propozycje!
Weronika Kwaśniak / 9 miesięcy temu

Szafka na buty to pozornie jeden z najprostszych mebli - wydaje się, że w tej dziedzinie nie da się nic nowego wymyślić. Pełni przecież głównie funkcję praktyczną; musi pomieścić jak najwięcej par butów. Warto jednak, aby prócz pojemności, miała dodatkowo także walory estetyczne. Każdy wchodzący gość będzie widział w przedpokoju naszą szafkę na buty, dlatego musi ona harmonijnie komponować się z wystrojem mieszkania.

Jak wybrać szafkę na buty?

  • Rozmiar ma znaczenie. I to nie tylko po to, aby upchnąć w funkcjonalnym meblu jak najwięcej par obuwia. Warto też zachować proporcje - ogromna szafka na buty w maleńkim korytarzyku będzie prezentować się komicznie. Z kolei mała szafeczka w dużym hallu również nie będzie wyglądać efektownie.
  • Duża ilość półek sprawia, że buty są chronione przed zabrudzeniami. W przeciwnym przypadku trzeba układać je jedne na drugich, a to sprawia że obuwie znacznie szybciej się niszczy.
  • Szafka na buty powinna posiadać otwory wentylacyjne. Cyrkulacja powietrza jest tutaj naprawdę istotna!
  • Gdy przedpokój jest mały, warto wybrać mebel wąski, ale wysoki. Na górnych poziomach można wtedy umieścić rzadziej używane pary.

Zorganizuj swój przedpokój

  • Bardzo modne są obecnie wersje 2 w 1 - szafki na buty, które od razu posiadają siedzisko. Jeśli pomieszczenie jest spore, warto rozważyć tę opcję - nie dość, że jest praktyczna, to prezentuje się stylowo!
  • Wymiary półeczek dobierz do obuwia. Jeśli w domu mieszka mężczyzna o bardzo dużych stopach, na pewno nie sprawdzi się szafeczka o niewielkich, uchylnych półkach - buty nie zmieszczą się na długość.
  • Nie wybieraj modelu, który posiada wyłącznie niskie półeczki. Nie da się na nich ustawić kaloszy czy kozaków! Warto więc, aby przynajmniej jeden poziom pozwalał na umieszczenie wyższych butów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 miesięcy temu
a ja miałam z kolei fajną, starą szafkę ale zupełnie nie wiedziałam jak się za to zabrać żeby ją odrestaurować, na szczęście pimpit.pl znalazłam i oni zrobili to za mnie lepiej niż sobie mogłam wymarzyć, nie zamieniłabym tej szafki na żadną, nową i bez wyrazu ze sklepu
/8 miesięcy temu
Najładniejsze meble do mojego domu znalazłam w mile maison - milemaison.pl/Meble-Drewniane-na-Zamowienie Tak, to były drewniane meble w prowansalskim stylu. Bardzo mi się podobają. Są stylowe i ich piękno nie przemija.