15 najładniejszych stołów do jadalni

Stół do jadalni musi być przede wszystkim funkcjonalny. Zobacz nasz przegląd!

Stół do jadalni często stanowi centralny punkt życia rodzinnego. Przy nim gromadzą się domownicy nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale również spędzając czas - dzieci odrabiają lekcje, rodzice piją kawę, a goście wpadają na ciasto. Warto wybrać taki stół do jadalni, który będzie jak najbardziej funkcjonalny i posłuży nam przez długie lata.

Jaki stół do jadalni wybrać?

Bardzo wygodną opcją jest stół rozkładany. Na co dzień jego rozmiar można znacząco zredukować, a gdy od święta będą potrzebne dodatkowe miejsca, łatwo rozłożyć, zyskując pożądaną przestrzeń.

Zobacz pomysły na nowoczesną jadalnię

Z jakiego tworzywa powinien być wykonany blat stołu do jadalni? Bardzo modne są obecnie blaty kamienne. Wykorzystanie tego surowca sprawia jednak, że mebel staje się niezwykle ciężki i bardzo drogi. Na czasie są też te wykonane ze szkła hartowanego - ich dodatkową zaletą jest fakt, że łatwo je umyć.

Jeśli chodzi o kształt stołu do jadalni, wszystko zależy od miejsca, w którym chcesz go ustawić. Okrągły stół nadaje się tylko do postawienia na środku pomieszczenia - w narożniku będzie wyglądać kiepsko. Z kolei prostokątny jest dość uniwersalny i może stać dosłownie wszędzie. Pamiętaj, że w każdym przypadku mebel powinien być odsunięty co najmniej 70 cm od ścian i pozostałych przedmiotów, aby dało się przy nim swobodnie usiąść.

W naszej galerii znajdziecie przegląd 15 najładniejszych stołów do jadalni. Zobaczcie same!

Zobacz więcej dodatków do domu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 miesięcy temu
Mąż namawia mnie do zakupu stołu bilardowego, ja jednak nie jest przekonana do tego rozwiązania, na stoly-bilardowe.net prezentują się całkiem dobrze jednak wydaje mi się, że są one bardzo duże... ktoś ma jakieś opinie?