Zasłony marzeń

Co powiesić w oknie? Ważne pytanie, bo dobrze dobrana tkanina to doskonałe wykończenie, uzupełnienie wnętrza. Zobacz propozycje zasłon.
/ 20.08.2010 11:35
Wystarczy zmiana zasłon, a pokój wygląda jak nowy. Duże powierzchnie tkanin w oknach zawsze ocieplają wnętrze, sprawiają, że wydaje się ono urządzone do końca. Nawet w nowocześnie zaprojektowanych domach, gdzie okna często pozostawia się nieprzesłonięte, warto przełamać minimalistyczny wystrój. Rezygnujemy wtedy zwykle z firanek, a zasłony nie muszą być suto zmarszczone. Wystarczą naturalne fałdy ułożone na karniszu albo gładko rozciągnięty materiał, który wygląda jak podświetlony słońcem obraz. Kontrastowe zestawienia kolorów mile widziane.

  W klasycznie urządzonym salonie sprawdzą się natomiast zasłony dekoracyjnie upięte, utrzymane w kolorystyce wnętrza. Warto wiedzieć, że znane firmy produkujące tkaniny zasłonowe mają zwykle w ofercie także materiały obiciowe i tapety. Nie należą one do tanich, ale dają gwarancję, że wszystkie elementy wnętrza będą do siebie pasowały i nawet łączenie kilku wzorzystych tkanin z jednej kolekcji da dobry efekt.

W tradycyjnie urządzonym salonie królują pastelowe kolory i lśniące, kobiece dodatki. Przytulną atmosferę podkreślają kwieciste zasłony z tkaniny „Rosella”. Pochodzi ona z tegorocznej kolekcji „Amilie”, składa się z 20% lnu i 80% wiskozy, 238 zł, Harlequin
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/28.02.2019 11:16
Przepiekne zasłony sa na stronie room 99, bardzo dobra gramatura, przez co rolety juz są zbedne jesli chodzi o zaciemnienie