Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

Stworzenie idealnie harmonijnej zależności między podłogą oraz ścianami nie należy do najłatwiejszych zadań. Wiele odcieni, długości oraz kształtów paneli podłogowych na półkach sklepowych może wzbudzić w człowieku zakłopotanie. Chętnie pomożemy Ci w idealnym doborze kolorystycznym, aby zachować spójność w Twoim wnętrzu.
/ 21.05.2013 07:43

Stworzenie idealnie harmonijnej zależności między podłogą oraz ścianami nie należy
do najłatwiejszych zadań. Wiele odcieni, długości oraz kształtów paneli podłogowych na półkach sklepowych może wzbudzić w człowieku zakłopotanie. Chętnie pomożemy Ci w idealnym doborze kolorystycznym, aby zachować spójność w Twoim wnętrzu.

Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

Fot. quick-step.com.pl

Jeśli pragniemy luksusu takiego, jaki daje parkiet, a jednocześnie zależy nam na dużej wytrzymałości podłogi, warto wybrać panele podłogowe, które przez lata będą nas cieszyły trwałością i swoim pięknem.

Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

Należy pamiętać o tym, czy modne podłogi będą pasowały do naszego stylu pomieszczenia. Nie zawsze wybór tego, co jest trendy będzie pasowało do naszej aranżacji. Aby uniknąć rozczarowania warto rozejrzeć się po całym wnętrzu i uwzględnić kolor ścian oraz sufitu, które muszą współgrać z podłogą. Dlatego skupimy się na 6 rozwiązaniach łączących kolejno jasny kolor ścian,
sufitu z różnymi odcieniami podłogi:
1. Żółć i beż to kolory lata. Krainy wschodzącego słońca, która zaraża optymizmem i radością. Wykorzystując podłogi w kolorze jasnego dębu, buku czy klonu, rozjaśnisz i ocieplisz każde pomieszczenie. Wzbudzając wrażenie spokojnej i przyjaznej ostoi. Stosowanie jasnej podłogi i jasnych ścian powiększa wnętrze.
2. Czerwień i pomarańcz tworzą harmonię. Uczucie intymności i równowagi towarzyszy ciepłym barwom. Ciemniejsze podłogi o kolorze wiśni czy merbau, nadają egzotycznego klimatu. Bardzo dobrze komponują się z meblami w stylu kolonialnym. Jasne ściany i jasny sufit poszerzają pomieszczenie.

Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

3. Brąz i klasyka. Brązowa podłoga głównie kojarzy się z wygodą i bezpieczeństwem. Swoją naturalną barwą wzbudzają uczucie harmonii z przyrodą. Rustykalne meble oraz białe dodatki pięknie komponują się z ciemnymi barwami. Dobrą propozycją będą panele podłogowe o kolorze ciemnego dębu ze śladami cięcia piłą, które oddają wrażenie naturalnego drewna.
4. Biel i jasny beż. Połączenie jasnych kolorów nadaje wrażenie nowoczesności a tym samym ponadczasowości pomieszczenia. Wnętrza wydają się być bardzo przestronne. Dla osób chcących uzyskać typowy rustykalny wygląd zostały stworzone panele dębu malowanego na biało.
To nietuzinkowe rozwiązanie nadaje sielankowy nastrój każdemu pomieszczeniu.

Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

5. Szara podłoga kojarzy się przez wszystkim z neutralnością i spokojem. Idealnie łączy się z nowoczesnymi i ciepłymi kolorami. Idealnym rozwiązaniem jest dąb o jasnym kolorze i realistycznej fakturze drewna, który nadaje pomieszczeniu elegancji.

Wpływ koloru na postrzeganie wnętrza

6. Czarna podłoga nadaje elegancki charakter wnętrzu. Ten styl świetnie prezentuje się
w salonie, miejscu gdzie spędzasz czas ze swoimi gośćmi. Eleganckie panele nadają prestiżu pomieszczeniu, a szczególny efekt uzyskuje się przez połączenie z jasnymi ścianami i sufitem. Warto stosować dodatki, które bardziej rzucają się w oczy.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Quick- Step

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)