Wnętrze z romantyczną duszą

Z czym zwykle kojarzy się romantyczne wnętrze? Może ze zwiewnymi tkaninami, kwiatami, falbankami, z bielą, pastelami lub wyrafinowanym połączeniem deseni i faktur? Niczym romantycznego buduar w nowoczesnym stylu...
/ 12.02.2014 08:47

Z czym zwykle kojarzy się romantyczne wnętrze? Może ze zwiewnymi tkaninami, kwiatami, falbankami, z bielą, pastelami lub wyrafinowanym połączeniem deseni i faktur? Niczym romantycznego buduar w nowoczesnym stylu...

Wnętrze z romantyczną duszą

Mieszkanie w stylu romantycznym kojarzone jest zwykle z miękkim, przytulnym mieszkaniem, w którym panuje harmonia stylu i wyrafinowanych dodatków. Stylizując mieszkanie, warto nie przesadzać z mnogością słodkiej, kwiecistej aranżacji, ponieważ łatwo stworzyć wrażenie infantylnego chaosu. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie nowoczesnego i prostego stylu z kilkoma przodującymi akcentami. Przedstawione poniżej propozycje nawiązują do delikatności i subtelności wszystkiego, co kojarzy się z romantycznym wieczorem we dwoje. Odzwierciedla delikatną naturę domowników i ich wrażliwość. Łagodzi wszystkie niewyjaśnione spory i podkreśla piękno domowego ogniska. Taka jest właśnie romantyczna aura. Piękno i awangarda w jednym.
Wyrafinowany styl zakłada eleganckie zestawienie materiałów i faktur o niezobowiązującym deseniu. Dzięki rożnym sztuczkom aranżacyjnym można połączyć funkcjonalność, estetykę i romantyczną aurę w każdym wnętrzu. Ważne, by taki układ sprawiał nam wizualną przyjemność.
 

 

Pastelowa inspiracja

W kolorystyce warto wybrać pastele lub subtelne biele. Pełnię klimatu stworzymy dzięki nietuzinkowym świecznikom (które możemy ozdobić własnoręcznie tkaniną lub odmalować, aby stworzyć wrażenie zaniedbanego "antyku") lub kryształowym żyrandolom. Ściany można udekorować obrazami lub zdjęciami, które mają dla nas wyjątkową wartość.

Wnętrze z romantyczną duszą

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot. trustmedesigner, decorology.blogspot.com

W takim zestawieniu idealnie wkomponuje się bukiet kwiatów, tych prawdziwych lub zaakcentowanych na meblach czy pościeli.

 

Czar romantycznych dodatków

Nie zapominajmy o dodatkach. Szczególnie, tych które przywodzą nam na myśl miłe chwile. Mogą to być drobne przedmioty, pudełeczka a nawet ramki na zdjęcia. To z pewnością podkreśli nam urok naszego romantycznego wnętrza, sprawi że mieszkanie będzie nieodzowną częścią naszej osobowości.

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot. pinspirationforhome.blogspot.com

Kwiaty to uniwersalne dodatki, które można postawić dosłownie wszędzie. Idealnie wkomponują się na nocnym stoliku czy też ścianie. Są subtelne, niewinne i sentymentalne.

 

Wnętrze tętniące miłością

Wnętrze nie musi być oblane słodkim kolorem. Nie musi przypominać ozdobionej babeczki z przesłodzonym kremem, która po dłuższej konsumpcji wprawia nas w mdłości a nie stan błogiej przyjemności. Róż to delikatny kolor, który warto stosować w tego typu wnętrzach, jednak róbmy to z umiarem. Ma on swój niebywały potencjał. Łagodzi pomieszczenie i nadaje mu lekkości. Jednak przesyt tej barwy może być niebezpieczny.

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot. interiorama, prettyinspiredliving.blogspot.com

Postawmy na dodatki, które zachwycają swoją nietuzinkową urodą, aby nadać mieszkaniu charakter eleganckiej awangardy lub sielankowego relaksu.

 

Aranżacyjne uniesienie w starym stylu

Mieszkanie może zostać udekorowane miękkimi, zwiewnymi firankami lub zasłonkami. Kanapa zasługuje na przytulną narzutę, a podłoga na dywan o przyjemnej fakturze. Jeśli wzory to te delikatne, gładkie i subtelne. Meble mogą być stare lub stylizowane na te, które nie jedno już w swojej kadencji przetrwały.

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot. amazinginteriordesign.com

Wzory dają nam możliwość szybkiej modyfikacji wnętrza i dodatkowo podkreślają jego niebanalność. Mogą być to kwieciste wzorki na zasłonach, roślinne ornamenty na meblach czy ścienne dekoracje, optymalnie wypełniające pustą przestrzeń.

 

Romantyczna i innowacyjna prostota

Zestawiając styl romantyczny i nowoczesny możemy postawić na oszczędność. Doskonale sprawdzą się błyszczące elementy wykończenia wnętrz czy ograniczenia wzorów do minimum. W takim wnętrzu można śmiało postawić na jeden dominujący akcent. Niech to będzie kryształowy żyrandol, "stare" panele a nawet ekstrawagancka miękkość ulubionego dywanu.

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot.trustmedesigner.com

Bez względu na to czy postawimy na niezobowiązujący, wręcz sielankowy wygląd naszego mieszkania, czy jednak ciut bardziej pompatyczny i poważny, w którym postawimy na jakość faktur i materiałów, każde wnętrze może posiadać elementy, które sprawią, że staną się naszą własną krainą romantycznych chwil.

 

Oranżeryjna miłość

Nie zapominajmy również o roli kwiatów. Romantyczne inspiracje, aż się proszą o udekorowanie odpowiednią roślinnością. Jeśli posiadamy dobrze nasłonecznione miejsce i odrobię kreatywnej przestrzeni warto stworzyć urokliwą oranżerię. Cóż może bardziej podkreślać naturalny urok miłości niż subtelnie a zarazem romantycznie skomponowane kwiaty?

Wnętrze z romantyczną duszą

Fot. livingroom21, trustmedesigner..com

Są ożywcze, relaksujące, a ich całoroczna zieleń wprawia domowników w stan błogiej przyjemności i subtelnego wyciszenia w gronie najbliższych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)