Wiosna na Wielkanocnym stole

Zaproś wiosnę do świątecznego stołu...
/ 13.03.2008 20:54
Wiosna na Wielkanocnym stoleStół wielkanocny powinien być kolorowy i wiosenny bo przecież święto Zmartwychwstania Pańskiego jest świętem pełnym radości i nadziei. Dlatego warto postarać się, żeby te święta były wyjątkowe. Zadbaj nie tylko o wielkanocny stół, ale również o otoczenie i inne wnętrza swojego domu.

Na stole lub meblach ustaw wazony z pięknymi, żółtymi forsycjami, tulipanami bądź narcyzami. Na parapecie niech zagoszczą barwne, aromatyczne hiacynty. Niech dom wypełni się zapachem wszystkich kwiatów, które tylko zechcesz zaprosić do domu.

Nie wiem czy istnieje ktoś, kto nie lubi zapachu świeżej, wiosennej trawy. Wielu z nas uwielbia wiosenne spacery. Kiedy ptaki budzą się do życia, drzewa pokrywają się zielonymi listkami, a klomby pełne są kolorowych krokusów.
Wiosna na Wielkanocnym stole
Jeśli nie planujesz wiosennego pikniku - dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom, możesz poczuć się jak na łące. Nakryj stół zielonym futerkowym materiałem, który będzie imitował trawnik. Miękkość futerka sprawi, że każdy kto usiądzie przy stole, nie będzie się mógł od niego oderwać. Stół zdobędzie niepowtarzalną dekorację, a Ty będziesz miała namiastkę natury przy śniadaniu.

Możesz również pokusić się o nakrycie świątecznego stołu, bieżnikiem z motywem trawy lub białym obrusem z motywem zielonego bluszczu czy innych roślinnych wzorów, które wprawią w dobry nastrój wszystkich świętujących domowników.

Gdy nakryjesz do stołu i stwierdzisz, że samo zielone tło jest zbyt monotonne i należałoby dodatkowo w jakiś sposób udekorować, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się sztuczne kwiatki, które rozsypane po stole zamienią zwykły blat w prawdziwą, ukwieconą łąkę.

Blask świec jest magiczny bez względu na porę dnia. Możesz więc ustawić na stole radosny stroik Wiosna na Wielkanocnym stolewzbogacony o kilka świeczek, które swoim blaskiem rozjaśnią Wasze twarze i nadadzą świątecznym posiłkom wyjątkowej atmosfery. Jeśli stroik kształtem będzie przypominał kwiat - będziesz miała prawdziwy kwiatowy raj w domu.

Nie od dziś wiadomo, że charakterystycznym elementem Wielkanocy są jajka - kolorowe pisanki, wydmuszki i wszelkiego rodzaju potrawy z jaj. W tym dniu to one rządzą w kuchni.

Jajecznica, jajka gotowane na miękko lub na twardo, sadzone, a także pływające w białym barszczu czy faszerowane - każdy z domowników ma swoją ulubioną potrawę jajeczną. Jeśli masz w domu śpiocha i chcesz zatrzymać ciepło ugotowanego jajka - sięgnij po wielkanocne ocieplacze do jajek w formie uroczych zająców, wykonanych z filcu.Wiosna na Wielkanocnym stole Nie tylko utrzymają stałą temperaturę, ale nadadzą stołowi zabawnego uroku, któremu nie oprze się żaden niejadek.

Jeśli posiadasz klasyczną białą zastawę masz ułatwione zadanie. Biała porcelana wygląda doskonale na każdym kolorowym tle i ze wszystkimi dodatkami pięknie się komponuje. Dlatego pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i zaproś wiosnę do wspólnego Wielkanocnego śniadania.

Możesz przełamać monotonną biel, układając obok talerzy i kubków, sztućce z kolorowymi uchwytami lub barwne papierowe serwetki, które są nie tylko praktycznym, ale i bardzo dekoracyjnym elementem stołu.

Warto również pamiętać o odpowiednim doborze potraw. Święta mają to do siebie, że stoły uginają się pod nadmiarem jedzenia. Wybieraj tylko produkty najwyższej jakości. Świeże warzywa i owoce, naturalne jogurty oraz chude wędliny. Unikaj tłustych zapraw, sosów oraz wysokokalorycznych napojów. Napoje gazowane z powodzeniem można zastąpić sokiem wyciśniętym ze świeżych, soczystych pomarańczy, albo pysznym owocowym kompotem. Niech półmiski będą pełne nowalijek, a stół pełen zdrowych, kolorowych dań.

Karolina Małgorzata Górska