Modne kolory ścian 2021 - 7 najmodniejszych odcieni dla każdego wnętrza

Modne kolory ścian 2021 - butelkowa zieleń fot. Adobe Stock
Wśród modnych kolorów ścian na 2021 rok prym wiodą zgaszone fiolety, zielenie i bordo. W trendach nadal pozostaje biel i butelkowa zieleń, a zupełną nowością jest musztardowa żółć.
Małgorzata Machnicka / 21.09.2020 08:03
Modne kolory ścian 2021 - butelkowa zieleń fot. Adobe Stock

Paleta modnych kolorów ścian 2021 obejmuje przede wszystkim stonowane barwy. Hitem jest chłodny fiolet, który świetnie sprawdzi się w sypialni oraz zgaszone bordo, które odnajdzie się zarówno w kuchni, jak i salonie.

Zupełną nowością są ściany w kolorze pistacjowej zieleni - idealne do dużych, przestronnych pomieszczeń, a także musztardowa żółć, która jest wprost stworzona do wysokich pomieszczeń z parkietem i dodatkami w stylu retro.

Spis treści:

  1. Biel
  2. Popielaty
  3. Pistacjowa zieleń
  4. Musztardowa żółć
  5. Chłodne bordo
  6. „Przybrudzony" fiolet
  7. Butelkowa zieleń

Modne kolory ścian 2021 - biały

Biel przeżywa renesans. Białe są salony, sypialnie, łazienki i dziecięce pokoje. Co ciekawe, w 2021 roku biel łączona jest z mocnymi barwami - ciemnobrązowymi meblami, ciemną zielenią roślin i czarnymi dodatkami. Biel jest idealnym dopełnieniem modnego obecnie stylu lat 60. i 70. w urządzaniu wnętrz.

Nasza rada: na rynku dostępnych jest przynajmniej kilkanaście różnych odcieni bieli. Nie dziwi nas, że podczas zakupów trudno zdecydować się od razu na tą jedyną. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie niewielkie próbniki (30 ml kosztuje około 3 złotych). Możesz kupić kilka i przetestować w swoim wnętrzu.

białe ściany 2021
fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - popielate

Ani szare, ani beżowe, ale jasne - to największa nowość roku 2021. Popielate ściany grają zupełnie inaczej niż białe, nie są tak świetliste jak one, ale dodają tajemniczego uroku.

Odcienie popielate najlepiej sprawdzają się w salonach, w połączeniu z innymi zgaszonymi barwami. Możesz ożywić je słodkim różem lub chłodnym błękitem. To również kolor, który zaczął pojawiać się... na kuchennych meblach.

popielate ściany 2021
fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - pistacjowe

Odcień pistacjowy we wnętrzach najczęściej występuje w wersji total look - pistacjowe są nie tylko ściany, ale i tapicerki mebli, tkaniny i wszystkie dodatki. Oczywiście, to trend trudny do obronienia w normalnych warunkach, więc aby pomieszczenie nie wyglądało jak z katalogu, warto dodać inne, zgaszone pastele.

Pistacjowa zieleń bardzo lubi się również z szarościami i bielą. Sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w kuchni i łazience.

pistacjowe ściany 2021fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - musztardowy

Kolor trudny i na pewno nie dla każdego wnętrza. Dobrze łączy się ze stylem retro i innym jesiennymi barwami - ciemnym brązem, zielenią, rudościami.

Sprawdza się raczej w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Choć początkowo może wydawać się zupełnie absurdalnym pomysłem, gdy występuje razem ze złotem i czernią, można się w nim zakochać. Najlepiej sprawdzi się w salonach.

musztardowe ściany 2021
fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - chłodne bordo

W poprzednim roku najmodniejszym odcieniem był pudrowy róż i to nie tylko na ścianach dziecięcych pokojów. W roku 2021 zmieniamy go na zgaszony, bordowy odcień, który mimo, że nieco przyciemnia wnętrze, nadaje mu niesamowitej szlachetności i charakteru. 

Chłodny, bordowy odcień to kolor idealny do sypialni. Warto zestawiać go ze złotem, beżami i naturalnym drewnem. 

bordowe ściany 2021
fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - zgaszony fiolet

Idealny do sypialni i dobrze oświetlonego salonu. Nieco szary, przybrudzony. Przynosi spokój i harmonię. 

Stonowane fiolety są doskonałym tłem dla jasnych mebli i pastelowych dodatków. Staraj się jednak, aby nie przytłoczyć ich innymi barwami - powinny odkrywać pierwszoplanową rolę.

fioletowe ściany 2021fot. Adobe Stock

Modne kolory ścian 2021 - ciemna zieleń

To kolejny rok, w którym modna będzie ciemna zieleń. Zupełnie nas to nie dziwi - połączona z pastelowym różem, złotem i bielą sprawia, że każdy salon staje się niezwykle gustowny.

Ale ciemna zieleń to również dobra opcja dla sypialni, łazienek, a nawet kuchni - warto jednak nie przesadzić z jej ilością. Nie maluj wszystkich ścian na zielono - wystarczy jedna-dwie jako kolorystyczny akcent. 

ciemnozielone ściany 2021
fot. Adobe Stock

Więcej najmodniejszych inspiracji:
Meble z palet - na balkon, do ogrodu i sypialni
Kuchnia z wyspą - najmodniejsze inspiracje

Redakcja poleca

REKLAMA