Tapety nie tylko na ścianę! Jak jeszcze możesz je wykorzystać?

Tapety coraz częściej wracają do dekoracji wnętrz. Można je kłaść tradycyjnie na ścianach (albo tylko jednej), ale także wykorzystać na inne sposoby. Jak?
Wioletta Górecka / 27.02.2019 06:00
Tapeta w pokoju fot. Adobe Stock

Tapety na ścianie powróciły do dekoracji wnętrz w wielkim stylu! Współczesne tapety cieszą oko nie tylko pełną gamą kolorów i wzorów, ale także wytrzymałymi materiałami. Niestraszne im dziecięce pomysły czy brudne futerko lub łapki zwierząt.

Tapety są dziś małym dziełem sztuki – piękne kolory i wzory, a także technika 3D sprawiają, że są bardzo poważnym konkurentem dla elementów dekoracyjnych. Są bowiem ozdobą same w sobie!

Tapety – na ścianę, na drzwi, na meble…

Obecnie bardzo modnym trendem jest kładzenie tapety tylko na jedną ścianę – najczęściej tą za łóżkiem (tapety do sypialni), czy za kanapą w salonie.

Niemniej popularne jest nakładanie pasujących do siebie kolorystycznie i pod względem wzornictwa, ale nie identycznych tapet na wszystkie ściany w pomieszczeniu.

Tapetę możesz wykorzystać również na inne sposoby – to szczególnie przydatne, jeśli:

  • Zostały ci fragmenty tapet, z którymi nie masz co zrobić
  • Odświeżenia wymaga niewielki fragment ściany lub mebla.

Za pomocą dosłownie kawałka (lub kilku – takich samych, lub różnych) tapety, możesz w kilka chwil zmienić aranżację wnętrza! Jak?

Tapeta na drzwi

Drzwi w twoim pokoju już dawno mają czasy świetności za sobą? Wyblakły, są obite bądź podrapane przez zwierzę? Wyrównaj ich strukturę (na przykład papierem ściernym) i oklej je kolorową tapetą! Taki sposób sprawdzi się świetnie przede wszystkim w pokoju młodzieżowym lub w nowoczesnej aranżacji. Koszt: kilkanaście do kilkudziesięciu złotych.

Tapeta na fragment ściany

Nie chcesz tapetować ani malować całej ściany, bo uszkodzony jest tylko jej fragment? Niedoskonałości możesz zakamuflować za pomogą tapety! Wystarczy wyciąć z jej kawałków kształty, jakie będą ci najbardziej odpowiadać, a następnie nakleić je na wybrane fragmenty. Taka kolorowa mozaika to świetna ozdoba i nikt poza tobą nie będzie wiedział, że to sposób na zamaskowanie czegoś.

Tapeta na meble

Obita szuflada lub komoda? Żaden problem. Naklej pasek ładnej tapety na fragment, który wymaga regeneracji. W ten sposób możesz także ożywić stary komplet mebli!

Poczytaj więcej na temat tapet!
Chcesz samodzielnie położyć fototapetę? To proste, zobacz, jak to zrobić!
Samodzielne nakładanie tapety - nie takie straszne, jak się wydaje! 
Tapeta w kuchni - czy to rozwiązanie ma sens? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)