POLECAMY

Modny i efektowny: czy warto mieć w domu sufit podwieszany?

Można w nim umieścić oświetlenie LED, a także ukryć niedoskonałości konstrukcyjne pomieszczenia. Zobacz więcej na temat sufitu podwieszanego!
Modny i efektowny: czy warto mieć w domu sufit podwieszany? fot. Fotolia

Sufit podwieszany to bardzo popularne rozwiązanie. Po tym gdy pojawił się w tak wielu mieszkaniach, może nie prezentuje się teraz zbyt oryginalnie, ale daje pole do różnych aranżacji, a przede wszystkim do zabawy światłem. Można w nim umieścić oświetlenie LED, a także ukryć niedoskonałości konstrukcyjne pomieszczenia - zamaskować widoczne rury kanalizacyjne lub przewody wentylacyjne. Dzięki sufitowi podwieszanemu można również świetnie wyciszyć mieszkanie - dźwięki z góry będą znacznie stłumione.

Podwieszany sufit: inspiracje

 

Efekt jest kolejny do kolekcji 😀 #remont#praca#podwieszanysufit#led

Post udostępniony przez Bartosz Michno (@masterofparko)

Podwieszany sufit to idealna baza dla zamontowania oświetlenia punktowego albo taśmy z oświetleniem LED. Ściana z kamienia świetnie prezentuje się w tym zestawieniu.

Czarna wnęka prezentuje się bardzo interesująco i daje złudzenie głębi. Warto czasem zrezygnować z bezpiecznych kolorów!

Nad kuchenną wyspą takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle efektownie. Niewiele osób wie, że podwieszany sufit można nawet... wytapetować!

Ważne uwagi dotyczące sufitów podwieszanych

  • Do mocowania sufitu podwieszanego nie należy stosować elementów, które zawierają w sobie plastik. Podczas ewentualnego pożaru szybko się stopią, a wtedy sufit błyskawicznie się zawali.
  • Sufit podwieszany to rozwiązanie, które sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach. Muszą mieć one co najmniej 2,8 m.

  • W łazience lub kuchni do wykonania sufitu należy zastosować płyty gipsowo-kartonowe, która mają wysoką odporność na wilgoć. Są one zaznaczone symbolem H2.
  • Pomimo że sufit podwieszany świetnie maskuje wszelkiego rodzaju instalacje, nie można go używać do ukrycia rur instalacji gazowej. Jest to bardzo niebezpieczne - w przypadku awarii, gaz zacznie ulatniać się do zamkniętej przestrzeni, co grozi natychmiastowym wybuchem.
  • Jeśli pomieszczenie jest ciasne, montaż sufitu podwieszanego na całej przestrzeni dodatkowo ją pomniejszy. Warto wtedy zaaranżować go tylko na małej części.

Zobacz więcej na temat aranżacji wnętrz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)