Stół z kawałka drewna

Stoły wykonywane z jednego kawałka drewna to w Polsce mało popularne rozwiązanie, ze względu na cenę i trudną dostępność. Na pewno to niezwykły mebel, który dzięki swojej niepowtarzalności staje się widowiskową częścią każdej jadalni.

Stoły wykonywane z jednego kawałka drewna to w Polsce mało popularne rozwiązanie, ze względu na cenę i trudną dostępność. Na pewno to niezwykły mebel, który dzięki swojej niepowtarzalności staje się widowiskową częścią każdej jadalni.

Stoł z kawałka drewna

Aby jadalnia stała się wyjątkowym miejscem, warto by zawierała w sobie ciepłe akcenty wyposażenia, nawet gdy przy dekoracji wnętrz stawiamy na minimalizm i nowoczesną biel. Ponadczasowym rozwiązaniem może być właśnie drewniany stół o formie awangard, wykonany z nawet jednego kawałka drewna, ocieplający wnętrza, w których dominują chłodne akcenty. To propozycja dla najbardziej wymagających osób, stawiających na unikalność w wyposażeniu oraz elementy niemożliwe do wykonania w więcej niż jednym egzemplarzu. To także bardzo romantyczny, wręcz eteryczny akcent nowoczesnego wnętrza.

Najbardziej charakterystyczną, a zarazem niepowtarzalną częścią takiego stołu jest oczywiście blat. To element najmocniej przyciągający wzrok, ponieważ niezależnie od obróbki ręcznej, zachowuje naturalny kształt pnia drzewa, posiadając niepowtarzalne, nieregularne krawędzie, ukształtowane w sposób samoistny przez naturę.

Warto wiedzieć, że tego typu stoły nie są wykonywane wyłącznie z drzewa dębowego. Wręcz przeciwnie, wybór jest ogromny - zaczynając od klonu, akacji, czereśni czy orzecha, a skończywszy na bardziej egzotycznych wariantach, jak sekwoja czy cedr. Każdy kawałek drewna posiada swoje unikalne cechy - dotyczące kolorystki, wielkości, układu słojów czy faktury boków, które sprawiają że nigdy nie powstaną dwa stoły o dokładnie tej samej formie, rozmiarach czy wyglądzie.

Stół z kawałka drewna

Na pewno warto starannie przemyśleć wybór gatunku drewna, z którego powstanie stół jadalny, tak by perfekcyjnie harmonizował z resztą pomieszczenia, stając się jednocześnie jego centralnym punktem. Powierzchnie zaprojektowane w industrialnym klimacie możemy przełamać stołem wykonanym z jasnego drewna, na przykład klonowego, cedrowego, dębowego lub akacjowego. Surowa faktura drewna, sprawiająca wrażenie niewykończonej, doskonale będzie się komponować także we wnętrzach o stylu skandynawskim, wpisując się w ideę łączenia natury z prostym, momentami wręcz ascetycznym tłem. Tak naprawdę charakterystyczna i silna forma tego typu stołów powoduje, że nawet wnętrza rustykalne czy minimalistyczne zyskują przytulny, naturalny klimat.

Stoły wykonywane z jednego czy dwóch kawałków drewna nie są w Polsce zbyt popularne ze względu na trudną dostępność oraz wyższą cenę w stosunku do sklepowych propozycji. Jest to na pewno rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za elementami powtarzalności, które szukają mebli unikalnych, niemożliwych do wykonania w więcej niż jednym egzemplarzu.

Źródło: materiały prasowe

Fot. Trebord

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 miesięcy temu
Zgadzam się, a tak z mojej praktyki to jeśli wykończenie pod klucz to w pakiecie z projektem.
/6 miesięcy temu
Drewno, biel i jak dla mnie na przykład czerwona cegła. Połączenie idealne.