Sposób na romantyczną kąpiel we dwoje

Chcesz zaskoczyć ukochaną osobę niezwykłym prezentem walentynkowym? Wystarczy zaangażować odrobinę chęci i niewielkiej kreatywności, aby stworzyć niezapomniany prezent i klimat... we własnej łazience. To doskonała okazja, aby na jeden wieczór stała się oazą przyjemności, relaksu i intymności- tylko we dwoje.
/ 25.01.2013 06:33

Chcesz zaskoczyć ukochaną osobę niezwykłym prezentem walentynkowym? Wystarczy zaangażować odrobinę chęci i niewielkiej kreatywności, aby stworzyć niezapomniany prezent i klimat... we własnej łazience. To doskonała okazja, aby na jeden wieczór stała się oazą przyjemności, relaksu i intymności - tylko we dwoje.

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Fot. netinterior.eu

Walentynki to nie tylko romantyczna kolacja czy miłosny drobiazg. Nie zapomnijmy, że nasza łazienka również posiada pewien potencjał, który warto tego wieczoru wykorzystać. Jeśli chcesz zaskoczyć ukochaną osobę przygotuj kąpiel. Wyjątkową, romantyczną i niezwykle nastrojową. Romantyczna kąpiel w wannie, we dwoje, to fantastyczny sposób na spędzenie wspólnego walentynkowego wieczoru. Aby dopełnić tego łazienkowego projektu dobrze jest odpowiednio te nasze intymne SPA zaplanować. Zastanowić się jak romantycznie zaaranżować łazienkę, aby rozpaliła wszystkie zmysły.

Taka wspólna kąpiel to doskonały początek przyjemnego wieczoru. Przygaszone światło, zasłonięte okna, a do tego blask świec, kuszący zapach olejków i ciepła woda wprawią w doskonały nastrój bez względu na to jak minął dzień. Któż nie chciałby skorzystać z takiej kąpieli, szczególnie w towarzystwie ukochanej osoby?

 

Oaza intymności

Jak wszyscy wiemy, łazienka to miejsce dość intymne, w którym każdego dnia rozpoczynamy i kończymy swój dzień "rytualną" toaletą. Wykonujemy w niej zwykłe codzienne czynności. Tymczasem zupełnie zapominamy, że to właśnie w łazience możemy stworzyć niecodzienny klimat. To doskonała okazja, aby nasza łazienka zamieniła się w naszą intymną oazę przyjemności. Aby spojrzeć na nią jako na niezwykłe miejsce naszego domowego SPA.

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Fot. netinterior.eu,pweheartit, changinglivesstorybook.blogspot.com

Odmiana takiego wnętrza wcale nie będzie wymagała od nas zbyt wiele poświęcenia ani wprowadzania wielkich zmian. Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od tego, w jakim klimacie chcemy stworzyć romantyczną kąpiel. Czy będzie to miejsce oświetlone kilkunastoma świecami, czy jedynie rozsypiemy czerwone płatki i zapalimy kadzidełko. Bez względu na to, warto wprowadzić do łazienki chociaż niewielki akcent, który subtelnie sprawi, że nasza łazienka zmieni swoje oblicze, czym skutecznie i z przyjemnością zaskoczymy ukochaną osobę.

 

Magia blasku świec

Cóż to za zmysłowa atmosfera, jeśli w łazience palą się żarówki. Aby nadać wnętrzu tajemniczy i erotyczny charakter, na ten jeden wieczór warto skupić się na delikatnej oprawie świetlnej, na świeczkach. Te na pozór niewielkie przedmioty, które niegdyś były głównym źródłem światła, dziś stanowią doskonały erotyczny dodatek do walentynkowej aranżacji.

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Fot. weheartit, wohnideen.minimalisti, thestylepaathome.com

Jak udekorować łazienkę świecami? Odpowiedź jest prosta - tak jak podpowiada nam intuicja. Ale pamiętajmy, aby było to miejsce bezpieczne. Jeśli nasza łazienka była wykonana z drogich materiałów wykończeniowych ochrońmy powierzchnię przed woskiem podstawkami.

 

Dodatki, które podgrzeją atmosferę

Dodatki, czyli wszystko to, co przychodzi nam na myśl zastanawiając się nad aranżacją walentynkowej atmosfery. Dobrym trikiem, aby podkręcić atmosferę w naszej czarodziejskiej łazience, jest napełnienie wanny ciepłą wodą, a na jej powierzchni niedbale rozrzucic garść świeżych płatków róż. Najkorzystniej w kolorach czerwieni, ale jeśli to nie jest nasz kolor, możemy zrobić to samo z każdymi innymi kwiatami o barwnych płatkach. 

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Przepis na romantyczną kąpiel we dwoje

Fot. digsdigs, Badezimmerdekoration.com

Warto postarać się również o świeże ręczniki i niezbędne "przybory" pod ręką. Aby dopełnić harmonii romantycznej atmosfery polecamy również olejki eteryczne o zapachu jaśminu, ylang-ylang i paczuli. Do tego niezbędne mogą okazać się kieliszki do wina, a nawet słodka przekąska np. ulubione czekoladki, które sprawią, że wszystkie zmysły otworzą się na przyjemną kontynuację wieczoru.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)