Ściana jak tablica

Ściana, na której można bezkarnie malować. To jest pomysł! Prosty, genialny i sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju. Ściana, która wygląda niczym wielka tablica to inspiracja coraz chętniej wykorzystywana w wielu mieszkaniach.

Ściana, na której można bezkarnie malować. To jest pomysł! Prosty, genialny i sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju. Ściana, która wygląda niczym wielka tablica to inspiracja coraz chętniej wykorzystywana w wielu mieszkaniach.

Tablica zamiast tradycyjnej ściany. Czemu nie. Dodaje charakteru każdemu wnętrzu, prezentuje się oryginalnie, jest funkcjonalna i zawsze można ją zmienić. Wystarczy ściereczka, kreda i pomysł.   Na tak przygotowanej ścianie możemy zostawić informację dla bliskich, sporządzić notatkę, wypisać listę obowiązków czy narysować coś zabawnego. Doskonała zabawa gwarantowana nie tylko dla dzieci.

Ściana jak tablica

fot. houseandhome.com, .thebooandtheboy.com, styleathome.com, housetohome.co.uk

Pomysł, który w domach pojawia się coraz częściej. Wcześniej podobne tablice podziwiać można było w restauracjach, na których wypisywano menu dnia. Teraz coraz chętniej wykorzystywany także w mieszkaniach czy biurach. Prosty, ale genialny pomysł na ożywienie wnętrza. Tym bardziej, że farbę tablicową lub magnetyczną można nabyć już bez najmniejszego kłopotu.

Oto pomysły na niebanalne wnętrze ze ścianą-tablicą w roli głównej. Udowodnimy, że sprawdzi się świetnie w salonie, kuchni, dziecięcym pokoju, a nawet przedpokoju i łazience. A efekt, zobaczcie sami.

 

Kuchnia i jadalnia

Tablica w kuchni i jadalni to doskonały pomysł na zostawienie miłej informacji dla męża, dzieci, innych sublokatorów. Można na niej wywiesić listę codziennych obowiązków lub instrukcję przygotowania/odgrzania posiłku. Zabawny rysunek także mile widziany. Ile osób, tyle pomysłów. A gdy malowidło lub napis się znudzi, wystarczy zetrzeć go gąbką lub ściereczką. Czerń świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu i w towarzystwie różnych kolorów, zatem warto spróbować.

Ściana jak tablica

fot. houseandhome.com, apartmenttherapy.com, brunchatsaks.blogspot.com, brunchatsaks.blogspot.com

Ściana jak tablica

fot. indulgy.com, countryliving.com, lowescreativeideas.com

 

Salon/ Sypialnia

A co powiecie na tablicę w salonie. Czarna ściana prezentuje się elegancko, a gdy można na niej coś napisać lub narysować, nabiera innego wymiaru. Nie wierzycie? W tak przygotowanym salonie można nawet obejrzeć ulubiony film, bo dzieci z pewnością zajmą się rysowaniem. Jeśli cała ściana pomalowana na czarno to dla Was zbyt dużo, postawcie na naklejkę tablicową. Ciekawy kształt np. rower czy ozdobna tablica dodadzą wnętrzu oryginalności i będą ciekawą ozdobą.

Ściana jak tablica

fot. houzz.com, anoukbinterior.blogspot.com, decobazaar.com

Ściana jak tablica

fot. hgtv.com, restyledhome.blogspot.com, styleathome.com

 

Domowe biuro/ Miejsce do pracy

Tablica w domowym biurze to strzał w dziesiątkę. Lista zadań do wykonania, kalendarz z wypisanymi zadaniami i spotkaniami ułatwi organizacje pracy i sprawi, że o niczym nie zapomnisz. Na takiej tablicy można wypisać ważne daty, terminy.

Ściana jak tablica

fot. housetohome.co.uk, patrioticpainting.com/blog, southernliving.com, contempage.wordpress.com

Ściana jak tablica

fot. housetohome.co.uk, vivaciousmum.com, blog.thenest.com, amerrymishapblog.com

 

Pokój dziecka

Tablica w pokoju dziecięcym to obowiązkowy dodatek. Dzieci uwielbiają malować i kolorować. Chyba każda z pociech miała taki etap, gdy próbowała swoje zdolności plastyczne przelać na ścianę. Zwykle bez entuzjazmu rodziców. Przygotowanie miejsca, na którym najmłodsi będą mogli rysować do woli wyeliminuje problem rysowania po ścianach. Wystarczy wytłumaczyć, że w tym miejscu można rysować. I po kłopocie. A jaką radość sprawimy dziecku, gdy będzie miało możliwość stworzenia dzieła sztuki we własnym pokoju. Farbą tablicową, oprócz ścian, można malować także meble np. stół, komodę lub drzwi. To świetny sposób na uporządkowanie rzeczy i oryginalne wnętrze.

Ściana jak tablica

fot. thebooandtheboy.com, bing.com, snedigsnelle.blogspot.com, ikea.com

Ściana jak tablica

fot. busyboo.com, ninainvorm.punt.nl, craftsncoffee.com, home-shabby-home.blogspot.com

 

Łazienka i przedpokój

A może tablica w przedpokoju lub łazience? Czemu nie. Niektórym podczas kąpieli przychodzą najciekawsze pomysły, które warto zapisać. W przedpokoju możemy opisać szafkę na klucze lub podpisać wieszaki na ubrania. Można także stworzyć ciekawą mini-tablicę na informacje, notatki, zabawne wpisy.

Ściana jak tablica

fot. homevaganza.com, digsdigs.com, de.dawanda.com, flowerchild.com.au

 

Tablica na ścianie – zrób to sam

Nie musisz inwestować w drogie naklejki tablicowe. Wystarczy zainwestować w specjalną farbę. W kilka godzin uzyskasz ciekawy efekt i miejsce na notatki. Możesz pomalować całą ścianę, jej fragment lub stworzyć tablicę o ciekawym kształcie.

Jak zrobić oryginalną tablicę?

  • Namaluj dowolny kształt na kartonie/brystolu, a następnie wytnij go od środka, a otrzymasz szablon.
  • Przyłóż szablon do ściany i pomaluj go farbą tablicową.
  • Po wyschnięciu tablica jest gotowa na kredowe szaleństwa.

Ściana jak tablica

fot. coolwallart.com, kidsdecalcorner.com, houzz.com, coolwallart.com

Zamiast farby tablicowej możesz użyć farby magnetycznej, efekt będzie podobny, ale zyskasz miejsce, na którym, za pomocą magnesów, można przyczepić pamiątki, pocztówki, zdjęcia bliskich oraz inne drobiazgi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Świetne rozwiązanie, teraz także w wersji kolorowej, nie tylko czarnej!