Oryginalny pomysł na tapetę- zobacz, jak jej użyć i zmienić wnętrze!

Pozwól sobie na niekonwencjonalne podejście do tapety. Bogactwo wzorów aż kusi, żeby użyć ich inaczej, niż tylko pokrywając nimi ściany od góry do dołu. Podpowiadamy kilka świetnych pomysłów!
/ 02.11.2018 16:16

Jeszcze kilka lat temu ściana pokryta tapetą kojarzyła się z zamierzchłymi czasami. Na szczęście jednak moda na tapetowanie ścian powróciła - i to w wielkim stylu! Piękne, nowoczesne wzory i kolory pozwalają na szeroki wybór, jak najbardziej dopasowany do twojego gustu i charakteru wnętrza. 

Nie chcesz tapetować całej ściany? Podpowiadamy, jak kreatywnie i modnie możesz wykorzystać tapetę do udekorowania wnętrza!

Tapety na ścianę - kilka pomysłów na wykorzystanie!

Jedynym ograniczeniem wykorzystania tapet jest twoja wyobraźnia. Podpowiadamy 5 sposobów na kreatywne użycie tapety do ozdobienia wnętrza! 

Pomysł 1 – Tylko jedna ściana

Wzorzysta tapeta na jednej ścianie, np. w sypialni, przyciąga uwagę i stanowi ozdobę sama w sobie. Najlepiej, jeśli jej kolor znacznie odbiega od koloru pozostałych ścian – koniecznie w takim przypadku jednobarwnych, pozbawionych dodatkowych wzorów.

Pomysł 2 – Tylko pasek

Pojedynczy pas wyrazistej tapety lub kilka pasów oddzielonych szerokimi odstępami, odznaczających się na tle jednobarwnej ściany, oprócz urozmaicenia może także sprawić, że pokój wyda się wyższy.

Jak wybrać idealny żyrandol do salonu? 

Pomysł 3 – Poziomo

Tapeta w pasy umieszczona na ścianie poziomo to odważne i oryginalne rozwiązanie. Tapeta musi się komponować kolorystycznie z resztą pokoju. Co ważne, nie tapetujemy w ten sposób całej ściany – umieszczamy tylko pojedynczy pas, w połowie wysokości ściany lub niżej.

Pomysł 4 – Lamperia

Tapeta sięgająca ¾ lub 2/3 wysokości ściany i uzupełniona na górze dopasowanym paskiem pozwala uniknąć zbytniego zdominowania pomieszczenia przez jej kolor. Dodatkowo jeśli wybierzemy elegancki wzór, taki układ będzie jeszcze bardziej stylowy.

Pomysł 5 – Meble

Kto powiedział, że tapetę możemy umieszczać tylko na ścianach? Drzwi, fronty, a nawet blat stołu przykryty szybą – wszędzie tam możemy zastosować tapetę. Zwłaszcza w pomalowanym na jednolity kolor pokoju, fronty szafek i szuflad oklejonych wzorzystą kontrastującą tapetą robi ogromne wrażenie.

Urszula Skowrońska

Zobacz również:
Modne i oryginalne wzory tapet do kuchni i sypialni!
Jak wybrać odpowiedni rodzaj tapety? Poznaj je! 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10.03.2013 12:31
Proszę o info gdzie można kupić taka tapetę?
/31.01.2011 20:34
piękna tapetka ...^^
/06.11.2009 14:19
Gdzie mozna kupic taka tapete, jak na zdjeciu? Zakochalam sie w tym wzorze i kolorze.