Pokój dziecka

Własny, odpowiednio urządzony pokoik zwiększa samodzielność i inicjatywę pociechy. Prawidłowo dobrane przedmioty są źródłem motywujących bodźców oraz zachętą do zabawy i nauki. Każdy rodzic chce jak najlepiej urządzić wyjątkowy pokoik swojego dziecka, dlatego zebraliśmy najważniejsze informacje i wskazówki, które przydadzą się w trakcie aranżacji tego miejsca.
/ 24.08.2010 12:53

Własny, odpowiednio urządzony pokoik zwiększa samodzielność i inicjatywę pociechy. Prawidłowo dobrane przedmioty są źródłem motywujących bodźców oraz zachętą do zabawy i nauki. Każdy rodzic chce jak najlepiej urządzić wyjątkowy pokoik swojego dziecka, dlatego zebraliśmy najważniejsze informacje i wskazówki, które przydadzą się w trakcie aranżacji tego miejsca.

Urządzając pokój dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii: kolorystykę żywą, ale nieagresywną; stymulujące dekoracje (tapety, obrazki itd.) oraz bezpieczeństwo, czyli jakość materiałów z jakich wykonane są otaczające dziecko przedmioty (tapety, meble, dywany, zabawki itp).

Należy pamiętać, że kolory w pokoju dziecka to uzasadnione przez psychologów zalecenie, a nie moda czy przyjęta konwencja. Obecność kolorów w otoczeniu stymuluje inteligencję dziecka, wpływa na prawidłowy rozwój psychiczny i umysłowy oraz jego aktywność. Psychologowie zalecają dla najmniejszych dzieci kolor pomarańczowy i zielony oraz ich ciepłe, pastelowe odcienie. Pomarańcz wyzwala inteligencję, zielony uspokaja i koncentruje.
Warto wybrać farby i tapety w żywej, ale przyjaznej kolorystyce, które zaczarują bezbarwny pokój w prawdziwe królestwo. W żółciach i zieleniach zaprojektowano tapety coolhome „Księżniczka”. Tapeta księżniczka to sceneria prosto z bajki, wymorzone wnętrze pokoiku każdej małe dziewczynki, gdzie może spotkać strasznego smoka, walecznego księcia, rącze rumaki i zamieszkać w zamku na wzgórzu. Dopracowano w tej historii każdy szczegół. Co dzień nasza
pociecha może odkrywać nowe detale. Tematyczna tapeta może stanowić świetny motyw przewodni pokoju.

Pamiętaj jednak, że już najmniejsze dzieci mają swoje ulubione kolory i gust, którym się kierują. Warto urządzając pokój zapytać dziecko o zdanie. Jeżeli dziewczynka przepada za kolorem różowym warto wybrać różową wersję tej historii.

Będzie czuła się częścią zadania jakim jest remont jej pokoju i chętniej podejmie odpowiedzialność za niego dbając o porządek w nim.

Aranżacja - Tapeta księżniczka MAXI by coolhome(S130xW260 cm)

Aranżacja - Tapeta Księżniczka II MINI by coolhome (S120xW130 cm)

Dla chłopców proponujemy Tapetę Czarodziejski zamek II, ta zmieni zwykły pokój w krainę baśni, w której chłopiec będzie czuł się jak prawdziwy rycerz w swoim zaczarowanym królestwie. Kolorystyka utrzymana w ciepłych żółtych i zielonych barwach jest dedykowana młodszym chłopczykom. Dla starszych chłopców proponujemy bardziej tajemniczą wersję tego motywu w kolorach ciemnego fioletu, granatu i niebieskiego.

Aranżacja - Tapeta Czarodziejski zamek II by coolhome (S130xW260 cm)

Aranżacja - Tapeta czarodziejski zamek (S130xW260 cm)

Operując kolorami, czy tapetami możesz podzielić przestrzeń na mniejsze fragmenty. Twórz małe kąciki, w których maluch czuje się bezpiecznie np. Kącik do zabawy, kącik do spania. Wysokie pokoje o białych ścianach z perspektywy małego dziecka są duże i nieprzyjazne. Tapety bogate w szczegóły, przedstawiające ulubione dziecięce historie idealnie nadają się do zaaranżowania miejsca do zabawy. Mapa skarbu dla małego pirata, czy Miasteczko.

Aranżacja - Tapeta Mapa skarbu by coolhome (S130xW260 cm)

Wraz z pójściem dziecka do szkoły zainteresowania ulegają zmianie. W pokoju zaaranżuj kącik do nauki, a kolory tego miejsca niech sprzyjają koncentracji. Zamieść także atrakcyjne pomoce naukowe, które zachęcą Twoje dziecko do nauki.

Dla najmłodszych panel z cyferkami do nauki liczb, dla starszych tabliczka mnożenia, której nie będą mogli przeoczyć....gwarancja sukcesu na sprawdzianie. Do ćwiczenia pisania można nakleić słonia, który jest tablicą, na której można ćwiczyć kaligrafię kredą.

 

Samoprzylepne panele edukacyjne by Coolhome
Samoprzylepna tablica do pisania kredą – Słoń

Z uwagi na przeznaczenie, wykorzystywane do remontu pokoju dziecka materiały powinny być najwyższej jakości, bezpieczne, trwałe i zmywalne, co pozwoli na utrzymanie higieny. Tapety powinny spełniać szereg wymogów i norm, które gwarantują bezpieczeństwo dzieci, dorosłych. Należy sprawdzić klasę niepalności tapety, czy jest odporna na wzrost pleśni i bakterii, czy jest wolna od metali ciężkich: kadmu, rtęci, ołowiu i innych substancji szkodliwych stosowanych w materiałach budowlanych.

Tapety i panele znajdziesz na stronie www.coolhome.pl

architekt Ida Bianka Matus