POLECAMY

Pokój dla zucha

Przyjście na świat dziecka to największa niewiadoma, z jaką spotykają się przyszli rodzice. Do nadchodzących obowiązków przygotowujemy się starannie, pytając rodziców już doświadczonych, śledząc prasę poradnikową, szkoląc umiejętności na kursach rodzenia.
Przyjście na świat dziecka to największa niewiadoma, z jaką spotykają się przyszli rodzice. Do nadchodzących obowiązków przygotowujemy się starannie, pytając rodziców już doświadczonych, śledząc prasę poradnikową, szkoląc umiejętności na kursach rodzenia.

Instruktarzowo kupujemy ubranka, sprzęty i akcesoria, mające nam ułatwić „sprawne” rodzicielstwo i wreszcie „meblujemy” pokój dziecka. Oto przestrzeń dziecięca według Komandora.Pokój dla zucha

Magiczne królestwo
Pokój dziecięcy to miejsce zabawy i radości, musi więc być kolorowe, wesołe i przyjazne. Rozplanowanie wnętrza pokoju dziecięcego ulega dynamicznym zmianom z upływem czasu
i dorastaniem małego mieszkańca trzeba, więc od początku urządzać je w sposób praktyczny. Z czasem wystrój stanie się coraz bardziej uzależniony od indywidualnych zainteresowań i potrzeb dziecka. Nie sposób określić, jakiego charakteru nabierze przestrzeń – czy stanie się statkiem pirackim rodem z morskich opowieści, bajkowym zamkiem księżniczki czy torem wyścigowym – tę dominantę stylistyczną pozostawmy decyzji dziecka, całą funkcjonalną resztą możemy zająć się już teraz.

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać, by znalazły się w nim tylko te przedmioty, których naprawdę potrzebujemy zarówno w pierwszej fazie, gdy maluszek wymaga intensywnej opieki rodziców, a także w etapie większej samodzielności dziecka. Wygospodarowanie dużej powierzchni do zabawy ułatwi swobodne kształtowanie malcowi własnego otoczenia. Tak dużą przestrzeń można uzyskać korzystając z rozwiązań aranżacyjnych Komandor. Zastosowanie drzwi przesuwanych do szaf, garderób oraz zabudowy wnęk oszczędza miejsce, zagospodarowana przestrzeń staje się pojemniejsza, a obszar poza szafą uzyskuje właściwy wymiar
– wolną przestrzeń dla aktywności malucha. Wnętrze szafy można zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb.
Na każdą rzecz zaplanować odpowiednie miejsce - na ubranka letnie, zimowe, buty, akcesoria pielęgnacyjne, zabawki a nawet wózek spacerowy, na którego najtrudniej znaleźć „właściwy kąt” w domowym zaciszu.
Za pomocą drzwi przesuwanych można również oddzielić część pokoju przeznaczoną na zabawę, naukę, ćwiczenia od strefy związanej z pielęgnacją, snem i odpoczynkiem.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że drzwi przesuwane w pokoju dziecięcym, wraz z rozwojem dziecka, można bez problemu w sposób dowolny zmienić na młodzieżową zabudowę. Wystarczy tylko wybrać z szerokiej gamy materiałów Komandor - począwszy od płyty meblowej, poprzez maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat, a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach – najwłaściwszy produkt dla wymagającego nastolatka. Zmiana frontów zabudowy nada przestrzeni zupełnie innego charakteru, a opiekunowie unikną zbędnych wydatków związanych z aranżacją zupełnie nowej enklawy swego dziecka.

Trochę techniki
W systemie stalowym Lux można stosować różne dodatkowe rodzaje wypełnień skrzydła drzwi (np. płyty rattanowe, maty bambusowe). Ponadto w tym systemie można wykonać front łączony z dwóch lub więcej rodzajów wypełnień, dzięki łącznikowi stalowemu (zwanemu ramiakiem łączącym). Umożliwia on zestawianie materiałów o różnej kolorystyce, fakturze, typu płyta – lustro lub płyta – szyba, a nawet grubości, w jednym skrzydle drzwi.
Jedną z zalet tego profilu – twierdzą eksperci z Komandora - jest proste łączenie w stali, pozwalające na szybki montaż, który dotychczas był możliwy jedynie w aluminium. Łączenie materiałów o różnej grubości jest możliwe dzięki zastosowaniu listwy dystansowej, zakładanej na lustro lub szybę w trakcie okuwania drzwi.

Pokój dla zuchaKoszt jednego frontu w Agacie anoda złota i z płytą Terra żółta – ok. 434zł (wymiar frontu bez skosu: 70 cm na 250 cm).
Koszt wszystkich frontów – ok. 2 600,00zł bez montażu (wymiar szafy 280 cm szerokości na 250 wysokości wymiar przy skosie 120 cm do sosu wysokość)*

Koszt zabudowy dwoje drzwi w systemie stal lux srebrny wypełnienie terra niebieska (wymiary 220
wysokość 160 szerokość) i terra popiel ( 50 cm pasek) - ok 1085 zł brutto bez montażu*

*ceny wyceny są ważne około 2 miesięcy.

W ofercie firmy do wyboru klientów znajdują się następujące systemy:

Stalowy - profile są produkowane z taśmy stalowej najwyższej jakości, w 3 wersjach: Standard,
Lux (dostępne w 13 kolorach) oraz Magnetyt (dostępny w 4 kolorach).
Aluminiowy - kształt profili (ramiaków) uzyskuje się poprzez wyciskanie w specjalnej prasie o dużych naciskach. System jezdny w tym profilu umieszczony jest w środku ramiaka, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. Produkowany w 5 rodzajach: Lazuryt, Art Deco, Agat, Onyx i Topaz. Dostępne maksymalnie w 11 kolorach.

W ofercie firmy znajdują się także dwa systemy zabudowy wnętrz i garderób: rurowy i kolumnowy.

Komandor S.A. powstała w 1992 roku. Od 15 lat jest liderem branży systemów zabudowy wnętrz. W swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor
to wysoka jakość i styl - udokumentowana wymaganymi przez standardy europejskie atestami
i certyfikatami - i doceniona w 53 krajach na świecie.

Więcej: www.komandor.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 lat temu
mnie tylko zadzwia, jaki jest porządek w tym pokoju :) Ciekawe, ile czasu z przeciętnym "zuchem" się taki stan utrzyma? Sam projekt za to pewnie i niektórym mamom by się spodobał.
/10 lat temu
trochę ciężko tak powyliczać sobie to wszystko bez tabelki, ale generalnie to dobry patent z taką szafą.
/10 lat temu
Ładne projekty na zdjęciach, myślę właśnie nad przedzieleniem pokoju na pół dla dzieciaków...