Ozdoby na ścianę - naklejki, fototapety

Ścienne naklejki to atrakcyjny i łatwy sposób na odmianę każdego wnętrza. Nalepia się je w ciągu paru minut i równie szybko zdejmuje!
/ 25.05.2013 09:49
Do naklejek ściennych dołączyły również piękne tapety. Nie wykleja się jednak nimi całego mieszkania (jak to robiono niegdyś), lecz jedynie fragmenty ścian. Takie zdobienie jest bardzo proste, a rezultat potrafi być zaskakujący. Naklejki i fragmenty tapet można umieszczać także na meblach, drzwiach, szklanych powierzchniach (np. szybach), a nawet na suficie i podłodze.

Gdzie kupić ozdoby na ścianę?


Zarówno nalepki, jak i tapety kupuje się w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Bogatą ofertę mają sklepy internetowe, np.: www.eksim.pl; www.decardi.pl; www.artofwall.com.pl; www.zoomzoom.pl; www.naklejki.pl; www.aimdekoracje.pl. Można też zamówić własny, wymyślony przez siebie wzór ozdoby na ścianę. Ceny są bardzo zróżnicowane. Te najtańsze można kupić np. w Ikei lub empiku za kilkanaście złotych. Droższe ozdoby, na całą ścianę – to wydatek 200 czy nawet 500 zł. Ceny tapet kształtują się podobnie.

Jak naklejać ozdoby na ścianę?


Są dwa rodzaje naklejek na ścianę: zwykłe i trójwarstwowe. Z tych pierwszych wystarczy oderwać papier zabezpieczający stronę z klejem i umieścić ją na wybranej (czystej, odtłuszczonej) powierzchni. Te drugie mają trzy warstwy: kartkę zabezpieczającą klej, właściwy wzór i przezroczystą folię (tzw. transportową), która go ochrania. Najpierw odsłaniamy stronę klejącą, przykładamy ją do ściany, wygładzamy, a następnie usuwamy przezroczystą folię. Duże naklejki są podzielone na mniejsze moduły. To bardzo ułatwia pracę. Trzeba tylko uważać, by wszystkie części do siebie dopasować. Tapety przyklejamy klejem do tapet.

Na zdjęciu: Oto przykład ozdoby na ścianę - udanego połączenia dwóch różnych tapet. Dzięki stonowanej kolorystyce wzory pasują zarówno do siebie, jak i kolorowych mebli

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA