Nowoczesne i funkcjonalne wnętrze - galeria

Proste formy mebli współgrają z ciepłem drewna, skóry i tkaniny. Neutralne szarości i brązy rozświetlone są akcentami srebra.
/ 29.01.2013 09:05
Nowoczesne wnętrza kojarzą się często z mało przytulnymi pomieszczeniami. Jednak wcale nie muszą takie być. Wystarczy kilka stylowych i odpowiednio dopasowanych dodatków, aby do miejsc tego typu wprowadzić nieco ciepła.

Cechy ocieplonego, nowoczesnego i funkcjonalnego wnętrza:

Proste formy mebli


Designerskie sprzęty i meble charakteryzujące się prostymi formami to dominanta nowoczesnych wnętrz. Wyraziste formy z przewagą kątów prostych znajdujące się w mieszkaniu (dotyczy to obrazów, mebli, kominka itd.) nadają mu funkcjonaleny charakter.

Drewno, skóra i tkaniny


Chłód funkcjonalnych pomieszczeń może zostać ocieplony dzięki użytym do jego wystroju materiałom. Drewno eksponowane dzięki podłodze czy meblom, skóra, którą obite są fotele i sofa oraz tkaniny - dywany, firany, zasłony czy narzuty - sprawiają, że nowoczesne wnętrze zaczyna kojarzyć się nieco z przytulnym domem.

Szarości, brązy i srebro


Ociepleniu wnętrza służą również kolory. Brązy oraz odcienie szarości wprowadzają do pomieszczeń nastrój relaksu i odpoczynku. Rozświetlone srebrnymi dodatkami funkcjonalne mieszkania stają się bardziej jasne i przystępne. Przebywanie w nich sprzyja odpoczynkowi.