kuchnia fot. Adobe Stock

Narożne szafki do małej kuchni

Mała kuchnia ma wiele zalet. Wszystko jest w zasięgu ręki. Trzeba jednak tak ją urządzić, by wszystko się w niej zmieściło i zagospodarowany był każdy kąt. To własnie w niej szczególnie sprawdzą się meble narożne.
Małgorzata Świgoń / 02.07.2019 13:14
kuchnia fot. Adobe Stock

Kuchnia, jak żadne inne pomieszczenie powinna być dopasowana do upodobań i oczekiwań osoby, która w niej gotuje i spędza wiele czasu. Mankamentem małej kuchni jest najczęściej brak miejsca na stół i zbyt mała liczba szafek w stosunku do potrzeb. W takim właśnie wnętrzu szczególnie sprawdzą się szafki narożne.

Najlepiej zamówić je na wymiar, wówczas będą idealnie dopasowane do miejsca, którym dysponujemy, a także do naszych potrzeb. Nie warto na nich oszczędzać, lepiej wybrać zaawansowane rozwiązania techniczne, które sprawią, że szafki posłużą nam przez kilka lat, a korzystanie z nich będzie bardzo wygodne.

Prezentujemy niektóre z nich:

  • System Magic Corner. Pozwala przy otwieraniu szafki kolejno wysuwać schowane w niej kosze. To wygodne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które ułatwia wyjmowanie lub chowanie różnych produktów żywnościowych czy sprzętów agd.
  • Kosze Cargo. Mogą mieć nietypową szerokość i wysokość, więc można wpasować je różne miejsca, w których nie zmieściłby się żaden inny mebel. Montowane są na prowadnicach, dzięki czemu można je całkowicie wysuwać z szafki i mieć łatwy dostęp do całej zawartości.
  • Kosze obrotowe, tzw. karuzele. Da się nimi wygodnie manewrować, przekręcać w różne strony. Mają specjalne zabezpieczenia - barierki, które uniemożliwiają przesuwanie się przedmiotów umieszczonych w koszu. Można je zamontować zarówno w górnych, jak i dolnych szafkach.
  • Szuflady narożne. To ciekawe rozwiązanie. Wysuwa się je tak samo, jak standardowe szuflady. Są jednak inaczej skonstruowane, ale równie wygodne i funkcjonalne. Mają kształt podobny do dwóch złączonych trójkątów.
  • Regały narożne. Mogą być zamknięte, wówczas schowasz w nim rzadziej używane sprzęty agd, czy garnki lub otwarte. Te ostatnie najlepiej nadają się na przyprawy lub gadżety, które warto mieć pod ręką.
  • Nie tylko meble. Do nietypowo zaprojektowanych kuchni można także dobrać narożny zlewozmywak z dwiema komorami i narożną płytą grzejną.

Polecamy też:
Jak kupić używane meble kuchenne
Galerię mebli kuchennych z IKEA
Kuchenne inspiracje z meblami BRW