Nadmorskie aranżacje wnętrza

Oto propozycja kochających morskie wyprawy. Wnętrze stworzone dla tych, którzy zawsze chcą czuć się jak na prawdziwej, prywatnej łodzi. Dziś inspirujemy błękitem, szumem morskich fal i rozłożonymi żaglami. Uwaga, odpływamy!
/ 23.05.2013 11:02

Oto propozycja kochających morskie wyprawy. Wnętrze stworzone dla tych, którzy zawsze chcą czuć się jak na prawdziwej, prywatnej łodzi.  Dziś inspirujemy błękitem, szumem morskich fal i rozłożonymi żaglami. Uwaga, odpływamy!

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. fallsdesign.blogspot, wohnzone.blogspot .com

Któż z nas nie lubi nadmorskiej sielanki. Widoku rozległej linii horyzontu, która rozpościera się wśród błękitnej otchłani i kilku przepływających statków. To widok, który na długo pozostaje w pamięci i przywołuje na myśl najpiękniejsze, relaksujące wspomnienia. Tym razem przedstawiamy nowoczesne wnętrze w stylu marynistycznym, morskim.... wakacyjnym! 

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. freakdebris.blogspot, houseofimagine, idesignarch.com

Przepis na marynistyczny pokój jest niezwykle prosty - klasyczne, bielone meble, sprytnie połączone z kolorem niebieskim wraz z marynarskimi paskami i pamiątkowymi dekoracjami pozwoli nam na chwilę zapomnieć o codzienności i przenieść się w relaksujący świat wyobraźni.

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. laurabielecki, eyefordesignlfd.blogspot, wohnzone.blogspot.com

Warto również rozważyć przekształcenie naszych dotychczasowych mebli na rzecz odrestaurowanych, o nowoczesnym designu, morskich zabytków. Oczekiwany efekt osiągniemy np. wymieniając obicie kanapy. Idealnie jeśli jest koloru białego, wówczas dla pełni efektu wystarczy dodać biało-niebieskie, pasiaste poduszki. Jeśli nasza kanapa jest innego koloru, morski efekt, osiągniemy okrywając ją dużą narzutą lub kocem z lnu lub bawełny. Krzesła warto zarzucić zwiewnym, delikatnym pokrowcem z morskim deseniem. Dzięki temu uzyskamy morską lekkość oraz delikatność wnętrza.

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. wohnzone.blogspot.com

Styl marynistyczny można zaadaptować praktycznie do każdego wnętrza, utrzymanego w tonacji klasycznej bieli lub odcieni szarości, błękitów. W takim miejscu podstawą będą oczywiście meble oraz marynistyczne dodatki dekoracyjne. Mogą być to np. szykowne poduszki, które idealnie wkomponują się w każdy salon, stylizowane obrazy, przedstawiające morskie wojaże lub też ulubione figurki statków. Klimatu dopełniają wszelkie muszle oraz ornamenty na tkaninach.

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. tumblr, lampanchoraimg, 4betterhome.com

Nadmorski styl jest wyjątkowo prosty do stworzenia. Inspiracji warto poszukać w starych pamiątkach z wakacji. Mieszkanie stylizowane na morski design, charakteryzuje się przede wszystkim klasycznym duetem koloru niebieskiego oraz białego. Te odprężające zestawienie pozwoli nam chociaż na krótką chwilę przenieść się do wakacyjnej beztroski.

Nadmorskie aranżacje wnętrza

Fot. sbconsignment.blogspot, apartmenttherapy.com

Przy odrobinie wyobraźni nasz nowy, morski pokój sprawi, że poczujemy się jak na urlopie, a o to przecież chodzi, a więc do dzieła!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)