Modne wnętrze - ceglana ściana

Nowoczesność idzie w parze z tradycją! Niezależnie od tego w jakim stylu urządzimy mieszkanie, możemy je udekorować "starą" surową cegłą. Taki wyrazisty akcent podkreśli rustykalny charakter każdego wnętrza i bez względu na użytkowanie będzie niezwykle trwała.
/ 03.03.2013 07:00

Nowoczesność idzie w parze z tradycją! Niezależnie od tego w jakim stylu urządzimy mieszkanie, możemy udekorować je "starą" surową cegłą. Taki wyrazisty akcent podkreśli rustykalny charakter każdego wnętrza i bez względu na użytkowanie będzie niezwykle trwała.

Modne wnętrze - ceglana ściana

W tym roku to właśnie cegła wiedzie prym w kreatywnej aranżacji wnętrz. Ten naturalny materiał wykończeniowy ma niezwykle szerokie zastosowanie. Okazuje się, że to już nie tylko zwykły, powszechny materiał budulcowy, na którym opiera się (prawie) każdy solidnie zbudowany dom, a świetna inspiracja również do wnętrz. Może dominować lub być tylko "subtelnym"dodatkiem scalającym się z klimatem konkretnego fragmentu mieszkania. Taka mała kompozycja architektoniczna wykonana właśnie z cegły pozwala stworzyć bardzo pomysłowe rozwiązania. Do tego jest niezwykle praktyczna i bardzo trwała. Idealnie nadaje się do wykonania zabudowy kuchennej, regałów czy kominków.

Zalety ceglanej aranżacji:

  • Niewątpliwa prostota stylu, który można swobodnie modyfikować w zależności od inspiracji.
  • Zawsze daje oryginalny efekt.
  • Jest niezwykle trwała, ewentualne zabrudzenia czy zarysowania są praktycznie niedostrzegalne, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady ceglastych ścian:

  • Wykończenie zwykle wymaga sporo pracy i pochłania dużo więcej czasu niż aranżacja klasycznej ściany.
  • Tworzy wrażenie ciężkości, dlatego korzystniej będzie się prezentować w przestronnych wnętrzach.
  • Wymagają odpowiedniej impregnacji.

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Modne wnętrze - ceglana ściana

Fot.beinteriordecorator, decodice(3),freshome(8), styleathome, thisarchitecture, tumblr, interimoo, designindulgences,houzz(4).com

Ceglana ściana od razu przykuwa uwagę. Jej nierówna faktura i niejednorodna kolorystyka może sprawiać mylne wrażenie prowizorki czy swobody. Jednak nie powinno to nikogo zniechęcać, to cały styl mieszkania decyduje o tym, jak zostanie "odebrana" . Luksusowemu wnętrzu nada pompatyczności i elitarności, a rustykalnemu podkreśli indywidualny charakter. A więc do dzieła!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/30.12.2018 12:03
płytki elewacyjne są do zastosowania zewnętrznego, ale słyszałem, że płytki Roben dobrze sprawdzają się również wewnątrz.
/30.01.2018 20:47
czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy płytki elewacyjne, tj. https://klinkierbud.pl/plytka-elewacyjna,3,11999,11193 można zastosować wewnątrz?
/16.02.2015 00:25
Ja ostatnio na stronach Decomanii też widzialam dużo fajnych rozwiązan jesli chodzi wlasnie o cegłe i wszystko co z nią zwiazane na scianach. Fajne pomysly.
POKAŻ KOMENTARZE (4)