Kuchenna perfekcja

Nic tak nie cieszy gospodarza spotkania jak zadowoleni goście! Aranżacja urządzona ze smakiem, pyszne potrawy i niepowtarzalna atmosfera to kluczowe elementy wpływające na osiągnięcie towarzyskiego sukcesu. Jednak każdy gospodarz dobrze wie, że jego prawdziwą wizytówką jest kuchnia, a co świadczy o jej doskonałości? Perfekcyjne wyposażenie!
/ 25.04.2013 07:30

Nic tak nie cieszy gospodarza spotkania jak zadowoleni goście! Aranżacja urządzona ze smakiem, pyszne potrawy i niepowtarzalna atmosfera to kluczowe elementy wpływające na osiągnięcie towarzyskiego sukcesu. Jednak każdy gospodarz dobrze wie, że jego prawdziwą wizytówką jest kuchnia, a co świadczy o jej doskonałości? Perfekcyjne wyposażenie!

Kuchenna perfekcja

Fot. Porcelana Chodzież

Delikatny kruszec
Tak jak dobre maniery i etykieta towarzyska zawsze są w cenie, tak niektóre przedmioty nieodmiennie kojarzą się z klasyczną elegancją i wyszukanym stylem. Porcelana jest bez wątpienia tym, co wyróżnia perfekcyjnie wyposażoną kuchnię i świadczy o doskonałym guście jej właściciela. Miłośnicy pięknych wyrobów porcelanowych odnajdą prawdziwe perełki w ofertach polskich producentów np. kolekcji Porcelany „Chodzież” i ZP „Ćmielów”, fabryk, które w Polsce odznaczają się najdłuższą historią wśród producentów porcelany.

Kuchenna perfekcja

Szlachetny dodatek
Ostatnia kropla gorącego napoju z porcelanowej filiżanki bywa argumentem do sięgnięcia po inny równie aromatyczny trunek – wino. W takiej sytuacji gospodarz spotkania również ma szansę zaprezentować się jako wprawiony organizator i zadziwić gości kunsztownymi elementami wyposażenia kuchennego. Czasem, wystarczy drobna zmiana, by ze zwykłego spotkania uczynić prawdziwą ucztę dla koneserów. Eleganckie kieliszki do wina i karafka będą w takiej sytuacji niezbędne. Wysoka jakość, kunszt wykonania, a także oryginalny kształt karafki pozwolą gospodarzowi zabłysnąć w oczach gości, ale przede wszystkim pozwolą gościom poczuć się kimś wyjątkowym.

Finezyjny pomocnik
Organizując zarówno przyjęcie, jak i mniej formalne spotkanie towarzyskie, nie należy zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu stołu. Oprócz ułożenia talerzy, sztućców i potraw, powinniśmy zadbać o element dekoracyjny, dobierany w zależności od charakteru spotkania. Pomimo tego, iż dobór kwiatów, ozdób i dodatków jest kwestią indywidualną, można wskazać kilka przedmiotów, które nie tylko należą do kanonu artykułów wyposażenia kuchni, ale są – po prostu – użyteczne. Dzięki matom stołowym ułatwimy sobie pracę po zakończonym przyjęciu, a w jego trakcie nadamy spotkaniu piękną oprawę.

 

Warto wyposażyć kuchnię w co najmniej dwa różne komplety, których stylistyka będzie dopasowana do spotkań formalnych i świątecznych, a także do mniej zobowiązujących przyjęć w gronie znajomych. Do wyboru mamy nakrycia ze szkła, kauczukowe, bambusowe, z najróżniejszych tkanin, z których każde wyróżnia się innymi właściwościami i zastosowaniem.

Organizowanie przyjęć to prawdziwe wyzwanie. Jednak mając z rozmysłem wyposażoną kuchnię, nie trzeba obawiać się o wrażenie, jakie wywrzemy na naszych gościach. Po wypiciu aromatycznej kawy ze stylowej porcelany, degustacji wina z eleganckich kieliszków i rozmowie przy doskonale zaaranżowanym stole, każdy gość poczuje się wyjątkowy, a my osiągniemy towarzyski sukces!

Źródło: materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/05.09.2016 11:11
Super wygląda. Uwielbiam różnego rodzaju serwisy kawowe, mam u siebie już 3 chyba, w sklepie Dajar kupowałam za każdym razem, teraz chciałabym jeszcze jakiś niecodzienny sobie sprawić. :)
/08.05.2013 09:05
robi wrażenie :)