KOBI – oszacuje koszty budowy

Athenasoft, wiodący polski producent oprogramowania dla budownictwa, wprowadza nowatorski program do szacowania kosztów budowy – KOBI. Jest to pierwsze tego typu oprogramowanie na rynku. KOBI jest niezwykle prosty w obsłudze i wymaga od użytkownika jedynie podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa. Dzięki niemu każdy z łatwością dokona wyceny budowy, na przykład domu jednorodzinnego.
/ 14.03.2008 17:54

Athenasoft, wiodący polski producent oprogramowania dla budownictwa, wprowadza nowatorski program do szacowania kosztów budowy – KOBI. Jest to pierwsze tego typu oprogramowanie na rynku. KOBI jest niezwykle prosty w obsłudze i wymaga od użytkownika jedynie podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa. Dzięki niemu każdy z łatwością dokona wyceny budowy, na przykład domu jednorodzinnego

Aby oszacować koszty zrealizowania projektu, wystarczą jedynie podstawowe parametry budynku. Najważniejsze jest to, że program KOBI nie wymaga od użytkownika posiadania przedmiarów robót. Możliwość wyboru regionu kraju pozwala na uwzględnienie warunków lokalnych, takich jak: regionalne ceny materiałów i stawki robocizny oraz głębokość przemarzania gruntu, która decyduje o poziomie posadowienia budynku. Program dokonuje wyceny w oparciu o bazę cenową InterCenBud.

KOBI – oszacuje koszty budowy

Program KOBI umożliwia wygenerowanie szacunku kosztów budowy w oparciu o samodzielny dobór materiałów budowlanych, spośród najczęściej stosowanych w budownictwie. Obliczona tym sposobem wartość interesującego nas obiektu budowlanego, będzie obarczona mniejszym błędem, niż pobrana z gotowych cenników obiektów budowlanych. Wydruki z programu mogą stanowić udokumentowanie potrzeb finansowych przy ubieganiu się o kredyt na budowę.

Wycena opracowana przez KOBI jest wprawdzie szacunkiem, lecz różnica pomiędzy wynikami programu, a szczegółowym kosztorysem uwzględniającym przedmiary robót, waha się w granicach 15%. Oznacza to, że szacunek dokonany przez aplikację, jest w pełni użyteczny. Cena netto programu KOBI wynosi 490 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/16.11.2011 20:06
Some time before, I needed to buy a good house for my business but I did not have enough money and couldn't order something. Thank heaven my brother adviced to take the loans from reliable creditors. Thence, I acted so and used to be satisfied with my term loan.
/18.02.2011 20:23
cz ktoś chce odsprzedać program dom wyceny budowy KOBI
/21.10.2008 14:59
Ile wyniesie budowa domu weselnego dla 100osob nowoczesnego domu weselnego
POKAŻ KOMENTARZE (2)