Karnawałowe dekoracje mieszkania

Karnawał to doskonała okazja do hucznych zabaw i tańców. Nawet jeśli w tym roku postawimy na imprezę w domu, najważniejsze jest, aby stworzyć w nim tą rozrywkową atmosferę. Nasze mieszkanie możemy udekorować ciekawie i zaskakująco, a co najważniejsze niedrogo!
/ 16.01.2013 08:16

Karnawał to doskonała okazja do hucznych zabaw i tańców. Nawet jeśli w tym roku postawimy na imprezę w domu, najważniejsze jest, aby stworzyć w nim tą rozrywkową atmosferę. Nasze mieszkanie możemy udekorować ciekawie i zaskakująco, a co najważniejsze niedrogo!

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. Depositphotos, DUKA, artdecor24.com

Karnawał to dla wielu doskonała okazja do oderwania się od codziennej rutyny, odświeżenia znajomości i odrobiny szaleństwa. Tym bardziej, że karnawał to przede wszystkim mnóstwo radości, zabawy oraz nonszalancji subtelnie połączonej z awangardą. Dlatego też, aranżując nasze wnętrze i przygotowując je do niezapomnianej karnawałowej nocy, szukamy sprytnych inspiracji, które podkreślą ten wyjątkowy klimat. Jeśli planujemy zaprosić gości na wspólna zabawę, dobrze jest odpowiednio, a zarazem bajecznie zaaranżować mieszkanie. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy odrobina inwencji i dobrego pomysłu.

Karnawał to okazja do tego, aby skupić się na dodatkach. Błyszczących, kolorowych, lekko zwariowanych. To odpowiedni moment, aby wyciągnąć z szafy zapomniane już dekoracje. To co sprawi, że nasze wnętrze nabierze nowego, designerskiego wyrazu to właśnie detale. Pamiętajmy, aby dopasować mieszkanie do motywu przewodniego spotkania. Jeśli impreza będzie stylizowana na mini-bal maskowy, warto postawić na karnawałowe maski, brokatowe świeczniki, gładkie i błyszczące tkaniny. Jeśli jednak bliżej nam do przyjęcia w stylu glamour - błysk i (znormalizowany) przepych to podstawa. Stawiamy na cekiny oraz brokat. Kolor, który w tym roku zdominuje nasze wnętrza w tę wyjątkową noc to oczywiście złoto, srebro, mosiądz, granat i odrobina czerni w subtelnym połączeniu z bielą. Oczywiście może być stylizowana na każdy inny styl np. country czy uwielbiane przez wielu - lat 80. Bez względu na co się zdecydujesz, pamiętaj, że karnawał to zabawa, a więc baw się stylem, kolorem i wyobraźnią.

Podpowiadamy kilka najciekawszych rozwiązań na tą wyjątkową noc:

 

Karnawałowe drobiazgi -  styl imprezy

Jak już wspominałam, to jaki efekt chcemy uzyskać na naszym karnawałowym przyjęciu jest ściśle uzależnione od nas i naszej wyobraźni. Każdy element dekoracyjny powinien być oryginalny i przykuwać oko.

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. Home&You

Możemy skorzystać z rzeczy wciśniętych głęboko do szały lub wybrać się na sezonowe wyprzedaże, których teraz jest wyjątkowo dużo. Niewielkim kosztem można stworzyć fajny klimat domowego przyjęcia.

 

Świece i świeczniki -  stwórz wyjątkowy klimat

Świece, świeczki, podgrzewacze, a do tego lampiony i świeczniki. Aby impreza była udana, można stworzyć przyjemny półmrok, który uzyskamy dzięki kilku a nawet kilkunastu świeczkom umiejętnie i bezpiecznie ulokowanym w centralnych punktach mieszkania.

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. Home&You

Doskonałym pomysłem jest postawienie na te aromatyczne, które nie tylko cieszyć będą oko, ale rozpieszczą również inne, nasze zmysły. Nawet stare świecnziki możemy subtelnie zmodyfikować, aby nadac im nowe życie. Wystarczy spryskać je lsniącym spreyem, posypać brokatem i gotowe!

 

Karnawałowa maska -  nie tylko na twarz

To co przychodzi na myśl o karnawale to oczywiście ciekawe stroje i piękne, tajemnicze maski. Ale my nie planujemy ich zakładać, a... ozdobić nimi mieszkanie.

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. bazardekoracji, etsy, artdecor24.com

Niektóre masywne, wręcz monumentalne, doskonałe do przestronnych pomieszczeń. Inne zaś delikatne i subtelne. To niezwykle oryginalna ozdoba zarówno ściany jak i stołu.

 

Oryginalne kieliszki -  dla fanów trunków

Oczywiście, o tym nie wolno nam zapomnieć. Chyba, że nasze towarzystwo jest nie pijące, wówczas możemy zaskoczyć naszych gości nietypowymi szklankami, których wybór również jest przeogromny. Powracając do kieliszków. Jeśli planujemy ich zakup, mamy pełne pole manewru, jednak zasięgnijmy zawczasu informacji, jaki alkohol będzie pity i dostosujmy w ten sposób rodzaj kieliszków.

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. guardian.co.uk, bonhams, thefabweb.com

Starajmy się, aby ilość kieliszków była zgodna z ilością naszych gości, aby nie łączyć kilku kompletów. Jeśli chcemy samodzielnie je zmodyfikować, wystarczy nóżkę kieliszka przewiązać różnokolorową wstążka. Dzięki temu nikt się nie pomyli sięgając po swój trunek.

 

Dekoracja stołu -  z klasą i efektownie

Stół to miejsce, gdzie nie należy przesadzać z ilością dekoracji. Tu najważniejsze miejsce zajmują dania główne i zastawki, którymi uraczymy naszych gości. Oczywiście, zadbajmy o odpowiednią oprawę, stół ma kluczowe znaczenie. To przy nim rozpocznie się spotkanie i to do niego goście zapewne wielokrotnie będą jeszcze wracać.

Karnawałowe dekoracje mieszkania

Fot. betweennapsontheporch.net, unkgardengirl.blogspot.com

Pamiętajmy o serwetkach, podstawkach, kilku świeczkach. Kolorowe akcenty również mile widziane. Można swobodnie lawirować jego klimatem, róbmy to jedna z głową, a efekt z pewnością będzie zniewalający.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/30.01.2013 10:56
warto przeczytać !