Jak urządzić romantyczne wnętrze fot. Empik

Jak urządzić romantyczne wnętrze

Postaw na przytulny romantyzm!
Joanna Szczepaniak / 22.05.2014 10:40
Jak urządzić romantyczne wnętrze fot. Empik
Jak urządzić romantyczne wnętrze? Pastelowe kolory, klasyczne wzornictwo oraz dużo światła wprowadzi do naszych wnętrz lekki i świeży wiosenny nastrój. Do tego wystarczy dodać subtelne dodatki, aby stworzyć romantyczną przestrzeń.


Paryska elegancja

Przestronne jasne wnętrza w paryskim stylu są obiektem westchnień wielu kobiet. Romantyczna stylizacja może kojarzyć się z Marią Antoniną i jej pałacowymi pokojami w delikatnych różach, beżach, mglistych błękitach bliskich szarości oraz bieli. Oprócz gry światła i subtelnych kolorów, ważne są także dodatki, które w połączeniu z odrobiną wyobraźni pozwolą nam cieszyć się miłą, romantyczną atmosferą.

Harmonijna kompozycja kolorów i dodatków

Kolory w romantycznym wnętrzu powinny tworzyć harmonijny nastrój, dlatego nie wprowadzajmy ich zbyt wiele. Lepiej zdecydować się na stonowaną paletę barw. Pozłacane ramy luster, zwiewne firanki, spływające miękko aż do podłogi narzuty w jasnych kolorach, wygodne poduszki i oryginalne dodatki dopełnią całości aranżacji. Romantyczne wnętrze powinno być komfortowe, przytulne i przestrzenne. Dlatego ważne jest, aby nie gromadzić w jednym pomieszczeniu zbyt wielu przedmiotów oraz postawić na miękkie naturalne tkaniny. 

Romantyczne dodatki

Wszyscy, którzy cenią klasyczne wzornictwo i romantyczną elegancję znajdą dodatki do wnętez w wielu sklepach (między innymi w kolekcji Empik "Romantyczne wnętrze"). Subtelne dodatki do wystroju wnętrz, wśród których znajdziemy: piękne lampiony, metalowe puzderka w różnych wielkościach i kształtach, nieodzowne dla każdej damy ażurowe stojaki na biżuterię, zegary oraz doniczki pomogą zbudować romantyczny nastrój. Kolekcję uzupełniają stylowe akcesoria łazienkowe zdobione francuskim motywem.