POLECAMY

Jak udekorować pokój dla dzieci

Oryginalne dekoracje ścienne to przede wszystkim zabawa rodziców ze swoim dzieckiem. To także szansa dla rodziców na nawiązanie lepszego kontaktu, a dla dziecka możliwość wpłynięcia na wystrój swojego pokoju.

Oryginalne dekoracje ścienne to przede wszystkim zabawa rodziców ze swoim dzieckiem. To także szansa dla rodziców na nawiązanie lepszego kontaktu, a dla dziecka możliwość wpłynięcia na wystrój swojego pokoju.

Pokój dziecka to bardzo ważna przestrzeń w mieszkaniu. Często bawimy się w nim z naszą pociechą, czytamy bajki na dobranoc i spędzamy większą część wolnego czasu. Można nawet powiedzieć, że w okresie przedszkolnym pokój jest „żywy” przez cały dzień. W związku z tym odpowiednia aranżacja wnętrza pokoju ma bardzo duże znaczenie w samopoczuciu dziecka. Mebel z dużą ilością regałów, półek na których znajdować będą się książki sprawi, że nasze dziecko będzie chętniej zabierać się do czytania. Krzesło i stół powinno być dostosowywane do zmieniającego się wzrostu, czyli najlepiej wyposażyć pokój w krzesło z regulowaną wysokością. Łóżko podobnie jak krzesło i stół musi być dostosowywane do zmieniającego się wzrostu dziecka.


Rodzinna zabawa

Nie zapominajmy jak ważnym elementem aranżacyjnym w pokoju są ściany. W coraz większej ilości pokojów dziecięcych tapety zaczynają być zastępowane przez naklejki ścienne. Przemawia za tym kilka względów. Oryginalne dekoracje ścienne stanowią ważny element w rozwoju wyobraźni u dziecka, a dla samych rodziców mogą być pomocą w wymyślaniu opowieści do snu. „Wspólne naklejanie wzorów na ścianę to wspaniała zabawa dla rodziców, a przede wszystkim dla dziecka i szansa na nawiązanie lepszego kontaktu z naszym dzieckiem” – twierdzi Aurelia Sobkowiak, właścicielka firmy AMPsign zajmującej się projektowaniem i produkcją naklejek ściennych.


Rodzinna zabawa

Dekoracje ścienne mogą składać się z wielu kolorowych elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to dziecko zdecydowało co chciałoby umieścić na swojej ścianie. Może to być wspomnienie z niedzielnego spaceru, wyprawy na łąkę lub do lasu. A może lot balonem? Budowanie autostrady, baśniowa kraina z zamkiem i księżniczką czy też kolorowa ciuchcia jadąca przez zielone wzgórza to tylko część przykładów na ocieplenie wnętrza pokoju Twojego dziecka. Naklejki ścienne łatwo aplikuje się na ścianę i również łatwo można je ściągnąć, więc wystrój pokoju dziecka może być zmieniany w zależności od wieku i zainteresowań naszej pociechy.


Rodzinna zabawa

„Wykonanie indywidualnego projektu, to czas jaki potrzebujemy na uszczegółowienie, sprecyzowanie oczekiwań rodziców i dzieci. Często cała rodzina uczestniczy w projektowaniu i naklejaniu, co przynosi rodzicom i dziecku dużo radości, śmiechu i zabawy” – mówi Aurelia Sobkowiak. Do naklejek dołączane są instrukcje „krok po kroku” wraz z dokładnymi ilustracjami jak naklejać dekorację.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 lata temu
Mnie się te tapety nie podobają, są tandetne i nieeleganckie. O wiele lepszy i na pewno bardziej oryginalny pomysł to fototapeta zrobiona z rysunku naszej pociechy - to nie tylko super dekoracja dopasowana do indywidualnego charakteru dzieciaka ale też fajna pamiątka
/3 lata temu
fajne
/3 lata temu
Dekorowanie dziecięcego pokoju to bardzo ciekawy i złożony temat. Zacznijmy od tego, że mówimy o pokoju dziecka, czyli miejscu, w którym ma się ono czuć dobrze i swobodnie. To jego azyl, jego przestrzeń. Urządzając taki pokój kierujemy się głównie swoim gustem - tutaj będzie półeczka z książeczkami, tutaj pasują kolorowe zasłony i dopasowany kolorystycznie dywanik, na ścianę damy tapety lub naklejki - żeby było od razu widać, że w tym pokoju mieszka zadowolony maluch. No i jeszcze ramki z pięknymi grafikami. To oczywiście zupełnie naturalne, że chcemy sprawić by pokój był jak najpiękniejszy, wesoły, przytulny. Robimy to wszystko z miłości i troski. Jednak zostawmy trochę miejsca na gust dziecka (mowa tu oczywiście o starszych dzieciach, nie niemowlakach, które nie zwracają jeszcze na takie rzeczy zbytniej uwagi). Może jedną ścianę pomalujemy farbą tablicową, by dziecko miało gdzie się wyżywać artystycznie? Lub wybierzemy dywan wspólnie, razem z maluchem. Może się zdarzyć, że znajdzie dywanik z Batmanem lub jakąś bajkową księżniczką, coś czego nigdy nie bralibyśmy pod uwagę, ale pozwólmy mu na to. Oczywiście zadaniem rodziców jest kształtowanie gustu dziecka, trudno się z tym nie zgodzić. Ale róbmy to bez przymusu, z pewnością nie wyrośnie z niego totalne bezguście, jeśli będzie miało przez chwilę w swoim pokoju dyskusyjnej urody dywanik.
POKAŻ KOMENTARZE (5)