Hella Jongerius - słynni projektanci

Dokładne, szczegółowe - takie są projekty słynnej designerki. Sprawdź!
/ 31.07.2013 07:23
Hella Jongerius to projektantka, którą warto znać. Jest Holenderką, ma 44 lata. Studiowała w renomowanej Eindhoven Academy. Własne studio JongeriusLab otworzyła w Rotterdamie w 2000 roku. Nie musiało minąć zbyt dużo czasu, aby stała się rozchwytywaną na całym świecie projektantką!

Hella Jongerius już dawno została okrzyknięta "nowym Vermeerem". W jej wydaniu nawet high tech jest przytulny i zmysłowy.

Modernistyczne hasło przyświecające jej twórczości, czyli -  "forma wynika z funkcji", sparafrazowała na "forma wynika z emocji". W swoich projektach łączy historyczne wzory i tradycyjne metody z najnowszą technologią.

Hella Jongerius to niezwykle dokładna i skrupulatna projektantka. Dba o detal, chce być współczesnym rzemieślnikiem, który ręcznie dopracowuje szczegóły. W 2005 roku na życzenie Ikei zaprojektowała serię wazonów (niestety, nie było ich w Polsce). Uznana i nagradzana, została m.in. wybrana najlepszym projektantem mebli przez opiniotwórczy magazyn "Wallpaper".

Projektuje dla holenderskiej Royal Tichelaar Makkum, niemieckiej Nymphenburger Porzellan Manufaktur, dla amerykańskiej firmy Maharam produkującej tkaniny, współpracuje ze szwajcarską Vitrą i Beluksem. Więcej informacji o projektantce znajdziecie na stronie: www.jongeriuslab.
Warto!

Zobacz najciekawsze projekty wykonane przez Hellę Jongerius!