Jasper Morrison - królowie designu

Zobacz najlepsze projekty słynnego designera!
/ 24.07.2013 06:55
Jasper Morrison to projektant światowej sławy. Ma 48 lat i jest rodowitym londyńczykiem.

Projektantem postanowił być w wieku 16 lat, po obejrzeniu wystawy słynnej Irlandki Eileen Gray w londyńskim Victoria and Albert Museum. Marzenie to było powodem rozpoczęcia studiów w Kingston College of Art i Royal College of Art. Morrison miał tam okazję zetknąć się z pracami pionierów modernizmu: Jeana Prouvégo, Le Corbusiera, pod których wpływem był zresztą przez cały okres studiów. Do dziś Jasper Morrison pozostaje wierny ich zawołaniu: "Mniej znaczy więcej". Swoje projekty określa jednym słowem – proste. Ma tytuł Królewskiego Projektanta Przemysłowego.

Razem z japońskim designerem Naoto Fukasawą w 2005 roku rozpoczął projekt "Super Normal" (http://2021supernormal.wordpress.com). Pod tym hasłem kryje się objazdowa wystawa wybranych przez nich zwykłych przedmiotów.

Jasper Morrison jest dziś jednym z najbardziej rozchwytywanych projektantów na świecie. Współpracuje z najlepszymi włoskimi firmami: Cappellini, Flos, Alessi, Magis, Olivetti, Rosenthal, a także z angielską Ideal Standard, francuską Rowentą i koreańskim Samsungiem.

Więcej o projektancie dowiedzie się z informacji zamieszczonych na niezwykle ciekawej stronie: www.jasppermorrison.com.

Zobacz niezwykłe projekty Jaspera Morrisona!