Feng shui w łazience

Zastanawiasz się, jak nadać wyjątkowy charakter łazience? Pomyśl o ciekawej fakturze na ścianie, kolorze budującym klimat, a także armaturze, która subtelnie podkreśli harmonię i elegancję pomieszczenia.

Dla wielu osób łazienka stanowi zakątek relaksu i odpoczynku. Czasem to jedyne miejsce, w którym możemy zregenerować siły, a domownicy nareszcie nam w tym nie przeszkadzają.

łazienkaFeng shui, czyli dosłownie "wiatr" i "woda", to azjatycka sztuka kształtowania przestrzeni. Aranżacja wnętrz w zgodzie z tą ideą umożliwia swobodny przepływ ożywczej energii chi i jej cyrkulację wewnątrz mieszkania. Według głównych zasad feng shui łazienka jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. Przy jej urządzaniu warto więc przestrzegać pewnych zasad aranżacyjnych.

Kolor
Stwórzmy łazienkę jasną, w kolorach słońca i piasku, która doda nam dużo pozytywnej energii. Korzystajmy z kolorów odcieni pomarańczy, brązu i oliwkowej zieleni, a wszystko to sprawi, że łazienka zapewni nam poczucie relaksu. Pomieszczenie musi też stwarzać wrażenie przestronności. Zwłaszcza w przypadku łazienki o niewielkim metrażu, elementy jej wystroju powinny być jasne. Trzeba zadbać także o dobre oświetlenie, które pobudzi krążenie energii. Dzięki akcentom kolorystycznym uzyskamy wnętrze oddziałujące na nasze zmysły i emocje.

Szklane odbicie
Lustro od zawsze było przedmiotem, który sytuowano na pograniczu świata realnego i nierzeczywistego, prawdy i fałszu. Od początków swych dziejów ludzkość używała zwierciadła naturalnego, czyli tafli wody. Dziś wiemy, że dzięki lustrom pozbędziemy się energetycznych zastojów i optycznie powiększymy przestrzeń w naszym domu.

Woda
W feng shui woda ma szczególne znaczenie. Miłośnicy tej sztuki uważają, że ma ona potężny wpływ na pomyślność w życiu człowieka. Woda symbolizuje płodność, oczyszczenie i odrodzenie.
Armatura łazienkowa nie tylko daje nam możliwość czerpania ze źródeł życia, jednocześnie może stanowić o harmonii łazienkowej architektury. Okazuje się, że starożytną praktykę planowania feng shui można pogodzić nawet z designem armatury. Producenci dają klientom takie możliwości. Firma Kludi przedstawiła w tym roku kolejną odsłonę serii Kidó, inspirowaną kulturą japońską. Stożkowe formy Kidó symbolizują w krajach Dalekiego Wschodu energię wody, dzięki czemu nasza kąpiel może stać się relaksacyjna i energetyczna.
Projektanci armatury prześcigają się w pomysłach na oryginalność, a korzystamy na tym my - klienci. Traktujmy zatem urządzanie łazienki jak przygodę, zadbajmy o detale i dobierajmy kolory tak, aby wyzwalały nasze pozytywne emocje - stwórzmy własny zakątek relaksu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Feng shui w łazience... Huh??? Musi być ładnie i zgrabnie, aby każdy dobrze się w niej czuł, ale te wszystkie teorie Feng shui nigdy do mnie nie trafiały. Prawdę mówiąc teraz jestem w trakcie robienia wizualizacji łazienki w net+ i zamierzam użyć kolorowe płytki, nawet jeśli przez to będą miała mniej "pozytywnej energii";P
/11 lat temu
"Dla wielu osób łazienka stanowi zakątek relaksu i odpoczynku." wspólczujmy takim osobom:)