Drzwi wewnętrzne - pomysły i rozwiązania

Drzwi to element niezbędny w każdym wnętrzu. W każdym mieszkaniu znajdują się przynajmniej drzwi wejściowe, a już na pewno w większości również drzwi do łazienki czy innych pomieszczeń. Rzadko zwracamy na nie większą uwagę, ale wiele osób potwierdzi, iż czasami są one wręcz niezbędne.
/ 15.08.2007 22:44

Drzwi to element niezbędny w każdym wnętrzu. W każdym mieszkaniu znajdują się przynajmniej drzwi wejściowe, a już na pewno w większości również drzwi do łazienki czy innych pomieszczeń. Rzadko zwracamy na nie większą uwagę, ale wiele osób potwierdzi, iż czasami są one wręcz niezbędne.

Drzwi chronią przed hałasem (np. dobiegającym z innego pomieszczenia), wpływem warunków atmosferycznych czy włamaniem. Zapewniają poczucie prywatności, regulują nasłonecznienie, doświetlają ciemne pomieszczenia (drzwi szklane). Pełnią również rolę wyjścia ewakuacyjnego w budynkach w których przebywa większa liczba osób. Stanowią przegrodę przeciwpożarową, rzadziej dekorację - a szkoda! Odpowiednio dobrane do wystroju wnętrza - mogą stanowić prawdziwą ozdobę.

Zacznijmy od łazienki, gdzie drzwi są wręcz niezbędne. Standardowe drzwi łazienkowe mają zwykle niewielkie okienko w górnej części oraz otwory wentylacyjne (bądź kratka wentylacyjna) w dolnej. Z powodzeniem można zastąpić je drzwiami np. z bulajem (Dre Drzwi). Pomysł ten, może spodobać się nie tylko miłośnikom morskich klimatów. Oryginalny element we wnętrzu, na pewno przyciągnie uwagę gości.

Szyba w bulaju może być gładka, matowa, a nawet z interesującą fakturą - wybór należy do nas, a jest w czym wybierać.

Firmy produkujące drzwi, coraz częściej umieszczają w swojej ofercie ażurowe skrzydła ze szklanymi elementami, dzięki którym masywne drzwi wyglądają lekko, a przy tym pozwalają doświetlić ciemne pomieszczenia. Dlatego przy wyborze drzwi do pokoju, warto zastanowić się nad drzwiami szklanymi.

Zaletą drzwi szklanych jest ich przezroczystość i lekkość, która nie powoduje uczucia całkowitej izolacji. Świetnie nadają się dla osób, które lubią przestrzeń i jasne wnętrza.

Na szczególną uwagę, ze względu na swoją oryginalność oraz wysoką jakość wykonania, zasługują szklane drzwi Gipsy Kings, które powoli stają się prawdziwym architektonicznym hitem! Drzwi w całości wykonane są z hartowanego szkła, na którym pojawiają się fantazyjne wzory.

Montowane są w drewnianych bądź metalowych ramach, wraz z okuciami Dorma stanowią wspaniale dobraną parę. Nadają się zarówno do pomieszczeń mieszkalnych jak i do biur, sklepów czy hoteli. Mając takie drzwi, ciężko będzie usiedzieć w miejscu, gdyż przyjemność płynąca z otwierania tak pięknych wrót, na pewno będzie wielka. Wybrane drzwi z oferty firmy Gipsy Kings, można obejrzeć w naszej galerii.

Do garderoby, zamiast standardowych drzwi skrzydłowych proponuję typowe drzwi garderobiane, które w przeciwieństwie do tych pierwszych, pozwalają zaoszczędzić miejsce potrzebne do ich otwarcia. Jest to bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie - wygodna alternatywa dla drzwi harmonijkowych, które wyszły już z mody. Drzwi garderobiane znajdziemy w ofercie firmy Porta, która oferuje drzwi składane 2 i 4 elementowe, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Asortyment jest tak różnorodny, że gdy przyjdzie nam kupić drzwi, będziemy mieli nie lada problem z podjęciem optymalnej decyzji. Tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi oraz czym się kierować przy ich wyborze, zajmiemy się następnym razem.

Karolina Małgorzata Górska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/27.12.2011 17:55
Genialne są drzwi z takimi poziomymi prześwitami :) Najlepiej w odcieniu ciepłego brązu. Oglądałam dokładnie takie w Ddd w Płocku i muszę przyznać, że zaczynam się zastanawiać nad wymianą swoich, już mało atrakcyjnych.